Blizzard opóźnia premierę World of Warcraft Shadowlands

Blizzard opóźnia premierę World of Warcraft Shadowlands

Miłośnicy World of Warcraft muszą uzbroić się w cierpliwość. Firma Blizzard oficjalnie ogłosiła opóźnienie premiery długo wyczekiwanego i ciekawie zapowiadającego się dodatku o nazwie Shadowlands. Rozszerzenie nie zadebiutuje 27 października, jak pierwotnie planowano. Co gorsze, nowa data nie jest na ten moment znana. Studio poinformowało, że nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy World of Warcraft Shadowlands dokładnie zadebiutuje. Z informacji dowiadujemy się jedynie, że później, chociaż jeszcze w tym roku. Opóźnienie spowodowane jest chęcią dalszej pracy nad dodatkiem i dostarczenia dopracowanego produktu, z którego gracze będą zadowoleni. Tak przynajmniej wynika ze słów Johna Highta - producenta wykonawczego World of Warcraft.

Blizzard opóźnia premierę World of Warcraft Shadowlands. Rozszerzenie zadebiutuje później w tym roku.

Wielu graczy spodziewało się podobnego scenariusza. W końcu rozszerzenie do World of Warcraft miało zadebiutować już 27 października, a do tej pory Blizzard nie wydał tak zwanego pre-patcha. Ten zawsze trafiał na serwery kilka tygodni przed wprowadzeniem nowego, dużego dodatku. W tej samej informacji Blizzard poinformował, że pre-patch 9.0.1 zostanie wprowadzony na serwery 13 października. W nim znajdzie się już wiele nowości, które będą jedynie zapowiedzią i przygotowaniem do pełnego rozszerzenia. Pre-patch wprowadzi między innymi dostosowanie poziomów dla postaci czy też nową lokację startową o nazwie Exile's Reach. Przy okazji zakończy też 4. sezon Battle of Azeroth PvP i wprowadzi tzw. posezon (post-season), co oznacza między innymi nagrody dla najlepszych graczy.

Tego typu opóźnienia nie są dla graczy już niczym nadzwyczajnym. Wystarczy wspomnieć Cyberpunka 2077, którego premiera była przekładana już dwukrotnie, a pomimo tego CD Projekt RED musiał zdecydować się na 6-tygodniowy crunch, aby wszystkie prace zakończyć na czas. W przypadku Blizzarda to szczególnie ważne, bo przez wiele tygodni, a nawet miesięcy firma stąpała po bardzo cienkim lodzie. Przydarzyło się jej mnóstwo mniejszych lub większych wpadek, które nie spodobały się społeczności graczy. To między innymi zbanowanie gracza Hearthstone'a za polityczną wypowiedź w trakcie oficjalnego turnieju czy też bardzo słabe wydane Warcraft Reforged. Wydanie niedopracowanego dodatku mogłoby być przysłowiowym gwoździem do trumny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard opóźnia premierę World of Warcraft Shadowlands

 0