Blizzard przygotowuje wersje swoich flagowych gier na urządzenia mobilne?

Blizzard przygotowuje wersje swoich flagowych gier na urządzenia mobilne?

Nie tak dawno temu w Chinach została wydana mobilna wersja Playerunknown's Battlegrounds, a teraz prezes Blizzarda przyznał, że jego firma podjęła działania, by przygotować mobilne wersje swoich popularnych tytułów.

Michael Morhaime, prezes Blizzarda, na spotkaniu z inwestorami przyznał, że jednym z obecnych działań firmy jest przygotowanie popularnych gier z serii World of Warcraft czy Diablo w wersji na urządzenia mobilne. Przyznał on, że rozwój technologii jest tak zaawansowany, że można przygotować gry na platformę mobilną w taki sposób, by zachować np. ładną grafikę. Wpływ na takie działanie firmy ma również fakt, że cały czas wzrasta ilość osób korzystających z urządzeń mobilnych oraz to, że ludzie chętnie wykorzystują telefony czy tablety do grania. Czemu więc nie udostępnić im ich ulubionych tytułów wyprodukowanych przez Blizzard? Tym bardziej, że konkurencja nie śpi i już od jakiegoś czasu na smartfony trafiają popularne produkcje od uznanych deweloperów.

Blizzard rozpoczął prace nad przygotowaniem wersji mobilnych swoich flagowych gier

world of warcraft

Prezes przyznał, że przygotowanie gier w taki sposób, żeby były one w wysokiej jakości, będzie wymagało dużo czasu pracy programistów i sporych nakładów finansowych, jednak Blizzard podjął już pierwsze kroki w tym kierunku. W związku z tym, pierwszych gier na urządzenia mobilne możemy się spodziewać najprawdopodobniej w przyszłym roku. Takie serie od Blizzarda, jak World of Warcraft czy Diablo, cieszą się dużym uznaniem graczy na całym świecie, więc takie postępowanie firmy nie powinno nikogo dziwić. Entuzjastów tych serii powinien też ucieszyć fakt, że będą one dostępne globalnie, a nie tylko w Azji. Warto dodać, że np. Rockstar już dawno przygotował i udostępnił mobilne wersje gier z serii Grand Theft Auto i jesteśmy bardzo ciekawi, czy inni producenci gier również pójdą tym śladem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard przygotowuje wersje swoich flagowych gier na urządzenia mobilne?

 0