Blizzard tworzy darmowy remake Diablo 1 na silniku Diablo 3

Blizzard tworzy darmowy remake Diablo 1 na silniku Diablo 3

AKTUALIZACJA: Dodatek zwany "The Darkening of Tristram" ukaże się na PC i konsolach (prawdopodobnie chodzi o PS4 i Xbox One). Będzie dostępny wyłącznie dla posiadaczy dodatku "Reaper of Souls". Premiera na Public Test Realm w przyszłym tygodniu. Rozszerzenie ukaże się w wersji ogólnodostępnej w styczniu 2017 i będzie grywalne jedynie corocznie każdego stycznia.

"Hello my friend, stay awhile and listen" - mówił Deckard Cain w pierwszym Diablo, ikonicznej grze action-RPG , która nadała nowe znaczenie słowom "zaklikać kogoś na śmierć". Na trwającym obecnie BlizzCon twórcy serii, Blizzard Entertainment mieli wiele wieści do przekazania, a jedną z nich była zapowiedź remake'u klasyka z 1996 przy użyciu grafiki z Diablo III (pierwsze screeny w galerii).

Frank Pearce, CDO (Chief Development Officer) Blizzarda ogłosił odrestaurowaną wersję klasycznego Diablo, która zachowa 16-poziomową strukturę oryginału, a także 4 głównych bossów. Co więcej, Pearce wspomniał, że gracze będą mogli skorzystać ze specjalnego filtru graficznego aby celowo rozpikselizować obraz na modłę starego Diablo. Ponadto ruchy postaci także będą swoją mechaniką przypominać grę z 1996 - zostaną one uproszczone do 8 kierunków.

Remake pierwszego Diablo ukaże się na PC w formie darmowego patcha do Diablo III. Łatka ta nadejdzie już w przyszłym tygodniu, ale jest jeden haczyk. Nie będzie na razie dostępna dla wszystkich, lecz będzie można z niej skorzystać w Public Test Realm - usłudze służącej do testowania aktualizacji zanim zostaną one udostępnione publicznie.

Nie padły na razie żadne informacje o wersjach konsolowych, tj. PS4, Xbox One, PS3 i Xbox 360, ani oficjalnej ogólnodostępnej premiery. Pearce powiedział, że w remake'u można używać uprzednio stworzonych postaci z Diablo III, ale dla najlepszych doznań polecał zaczęcie przygody na świeżo, od zera.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard tworzy darmowy remake Diablo 1 na silniku Diablo 3

 0