Blizzard udostępnia Starcraft za darmo

Blizzard udostępnia Starcraft za darmo

Właśnie można pobrać klasyk strategii czasu rzeczywistego nie płacąc przy tym ani grosza. Twórcy i wydawcy gry zarazem, Blizzard, udostępnili pierwszego Starcrafta na swojej oficjalnej witrynie.

Ten gest dobrej woli Blizzarda poprzedza nadejście remastera latem tego roku. Będzie on posiadać tekstury w 4K i szereg innych wizualnych usprawnień. Mimo wszystko wydawcy nie zmuszają nikogo do kupna remastera (którego cena jest jak na razie nieznana), gdyż tryb multiplayer będzie działać w obydwu wersjach. Oprócz podstawowej wersji Starcrafta, autorzy gry na swoich serwerach umieścili także dodatek Brood War. W międzyczasie został przygotowany patch z oznaczeniem 1.18, który poprawił kompatybilność z nowszymi systemami operacyjnymi - Windowsem 7, 8.1 i 10, a także OS X 10.11 El Capitan. Ponadto, Blizzard wprowadził tryb obserwatora, obsługę UPnP, a także tryb pełnoekranowy w oknie oraz nowe mechanizmy zabezpieczające przed oszukiwaniem w grze.

Zarówno podstawkę, jak i Brood War można pobrać pod tym linkiem. Przy patchowaniu gry zaleca się użyć opcji "uruchom jako administrator" aby bezproblemowo dokonać transferu zapisanych stanów gry i uniknąć problemów związanych ze zmianami w systemie Windows.

Starcraft to strategia RTS, posiadająca zarówno rozbudowaną kampanię z silnym naciskiem na wątek fabularny, jak i także tryb wieloosobowy, który to właśnie zapewnił grze długowieczność. Gra ukazała się pierwotnie w roku 1998 i sprzedała się w nakładzie ponad 11 milionów egzemplarzy (ostatnie dane pochodzą z 2009). Tytuł Blizzard stał się niezwykle popularny w Korei Południowej i można śmiało go uznać za jednego z protoplastów współczesnego e-sportu. Starcraft doczekał się specjalnej konwersji na Nintendo 64 - Starcraft 64, a także portu na Mac OS. Wydany w 2010 sequel, Starcraft II: Wings of Liberty znalazł w przeciągu 48 godzin od premiery aż 1,8 miliona nabywców, ustanawiając rekord wszechczasów w gatunku strategii RTS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard udostępnia Starcraft za darmo

 0