Blizzard wystartował z zamkniętymi alfa-testami Diablo Immortal

Blizzard wystartował z zamkniętymi alfa-testami Diablo Immortal

Diablo Immortal nie jest wymarzonym przez fanów przedstawicielem zapoczątkowanej w 1996 roku serii, o czym przekonaliśmy się zaraz po jego zapowiedzi oraz krytyce, jaka spłynęła na Blizzarda. Studio ostatecznie udobruchało graczy, ujawniając pełnoprawną nową odsłonę w postaci Diablo 4, ale jednocześnie nie zapomina o swoim mobilnym projekcie, który właśnie doczekał się zamkniętych testów. Wersję alfa udostępniono 21 kwietnia i wnosi ona więcej nowej zawartości niż build sprawdzany w grudniu 2020 roku. Z tej okazji Blizzard dodał do gry klasę Crusader (Krzyżowca) umożliwiając graczom organizowanie 48-osobowych rajdów i uczestniczenia w bitwach PvP. W zabawie wziąć udziału nie może jednak każdy, ponieważ testy na ten moment ograniczono do użytkowników Androida z Australii w tym streamerów, a poza tym wymagane jest specjalne zaproszenie.

Blizzard wystartował z zamkniętymi testami alfa Diablo Immortal.

W tym celu należy zarejestrować się na stronie produkcji. Testerzy uzyskali możliwość eksploracji Mount Zavain, mroźnej Tundry, w której barbarzyńcy odpierają armie Baala oraz lochu w Jaskiniach Echa. Jeśli chodzi o postacie, to autorzy wspominają o nekromancie, lecz aktualnie chcą przeprowadzić testy z wykorzystaniem pięciu klas. Oprócz tego wydanie alfa zwiększa maksymalny poziom doświadczenia z 45. do 55. Blizzard stara się zapewnić szereg aktywności m.in. Rajd na Kryptę czy Cycle of Strife, w którym bierzemy udział w konflikcie między Cieniami oraz Nieśmiertelnymi. Każda z dostępnych frakcji ma unikalne aktywności i jest starannie klasyfikowana. Ważne są tutaj Rytuały Wygnania, czyli dziesięć pojedynków 8 vs 8, w ramach których pokonujemy obecnych władców i zajęcie ich miejsc.

Blizzard pracuje także nad Diablo 4, ale ze studiem pożegnał się jeden z głównych twórców odpowiedzialnych za ten tytuł, który był związany z ekipą przez 14 lat. David Kim pełnił w ostatnim czasie funkcję głównego projektanta World of Warcraft: Shadowlands, a wcześniej działał przy Diablo 4 jako główny projektant systemów. W przeszłości odpowiadał jeszcze za Starcrafta 2. Ciężko ocenić, dlaczego deweloper opuścił firmę, ale skoro kilka miesięcy temu odsunięto go od czwórki na rzecz Shadowlands to zapewne nie wpłynie to na dalszy przebieg prac. Warto wspomnieć, że Blizzardowi za współpracę podziękował również inny twórca Jeff Kaplan.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard wystartował z zamkniętymi alfa-testami Diablo Immortal

 0