Blizzard zamierza ujawnić Warcraft III HD?

Blizzard zamierza ujawnić Warcraft III HD?

Dla fanów wyczekujących wieści o ewentualnym odświeżonym porcie Warcrafta III pojawiła się drobna iskierka nadziei, pozwalająca przypuszczać, że coś jest na rzeczy.

Choć jeszcze przed rokiem Blizzard twierdził, iż nie dłubie nad remasterami Diablo oraz Warcrafta III z powodu zbyt skomplikowanego kodu źródłowego, tak obecnie jak wynika z najnowszych informacji, stanowisko firmy mogło ulec zmianie. Poszlaką jest fakt złożenia wniosków o wizy do Stanów Zjednoczonych przez profesjonalnych graczy Warcrafta III - Rosjan Happy oraz HawK, pochodzącego z Ukrainy Foggy, czy holendra Grubby. Zaznaczę, że kilka wymienionych osób po dziś dzień sporadycznie streamuje swe zmagania w kultowej produkcji Blizza (np. Manuel Schenkhuizen, regularnie zapraszający fanów na różnego rodzaju przygody). Warto nadmienić, że przed laty wspomniana śmietanka była siłą sceny WC3 przez co stanowią idealną formę reklamy. 

Według nowych rewelacji Blizzard planuje pod koniec bieżącego miesiąca ujawnić remaster Warcrafta III

Cała sytuacja może być równie dobrze dziełem zwykłego przypadku, ale logicznie myśląc, rzadko się zdarza, by takowa elita miała zamiar naraz pojawić się w Stanach. Raczej nie jest to kwestia organizacji jakiegoś turnieju, albowiem zostałby on wcześniej w odpowiedni sposób nagłośniony przez twórców. W przeszłości Blizzard inicjował spotkania towarzyszące zapowiedzi ważnych tytułów, co jeszcze silniej sugeruje, iż Warcraft III HD lub coś związanego z marką wkrótce staną się faktem. Dodatkowo w czerwcu 2017 roku studio poszukiwało ludzi chętnych współtworzyć odświeżoną wersję strategii czasu rzeczywistego Azeroth. Zarówno starszy inżynier oprogramowania oraz ekspert w dziedzinie interfejsów poświęciliby siły przy nowym wydaniu Diablo 2. Jak widać, pojawiła się masa teorii, a czy któraś z nich znajdzie swe pokrycie w rzeczywistości zapewne dowiemy się pod koniec miesiąca. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blizzard zamierza ujawnić Warcraft III HD?

 0