Blok wodny na GTX 1080 od Byksi

Blok wodny na GTX 1080 od Byksi

Najnowszego flagowca Nvidii jeszcze nie ma w sklepach, a chińska firma Byksi już przygotowała odpowiedni blok wodny. Co prawda urządzenia raczej w Europie nie kupimy, aczkolwiek warto poświęcić mu chwilę uwagi, choćby z powodu imponująco szybkiego czasu reakcji Azjatów. Dokładne oznaczenie omawianego bloku to N-GX1080-X.

Odbiornik ciepła należy do konstrukcji typu fullcover, a więc chłodzi zarówno rdzeń graficzny, jak również pamięci VRAM i sekcję zasilania. Producent nie pochwalił się zastosowanymi materiałami, jednak na zdjęciach dostrzec można niklowaną stopę i akrylowy top, które zespolono ze sobą w klasyczny sposób - śruby imbusowe i uszczelka. Na pierwszy rzut oka, całość trochę przypomina produkty popularnych w Europie firm EK Water Blocks, a także Bitspower.

Blok wodny trafi ponoć do sprzedaży już w dniu premiery GTX 1080, w cenie detalicznej 95 dolarów. Patrząc na dzisiejszy kurs wymiany walut, daje to około 370 złotych bez podatku VAT. Nie wydaje się jednak, aby sprzęt miał w ogóle trafić do Polski.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blok wodny na GTX 1080 od Byksi

 0