Blokada współdzielenia kont Netflixowi nie straszna. Platforma notuje wzrost abonentów

Blokada współdzielenia kont Netflixowi nie straszna. Platforma notuje wzrost abonentów

Netflix walczy z użytkownikami współdzielącymi konta. Wojna przeniosła się także na polskie podwórko, co nie spodobało się niemałej grupie populacji kraju korzystającej z popularnej platformy streamingowej wspólnie ze znajomymi. Mimo krytyki, a niekiedy wręcz solidnego hejtu serwis odnotował wzrost subskrybentów.

Netflix po wprowadzeniu blokady współdzielenia kont zyskał nowych abonentów

Netflix toczy batalię z osobami współdzielącymi konta w Stanach Zjednoczonych. Polska do pewnego momentu była wolna od tej blody, ale niestety w końcu dopadła on i polskich użytkowników, o czym media pisały w zeszłym miesiącu. W maju gigant rynku streamingowego zaczął informować odbiorców usługi o braku opcji udostępniania profilu innym ludziom, z którymi nie mieszkają. "Twoje konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu -  w domu, poza domem czy na urlopie - i skorzystać z nowych funkcji, takich jak 'Przenieś profil' oraz 'Zarządzaj dostępem i urządzeniami" - głosił komunikat.

Netflix mimo krytyki, jaka spotkała go za wprowadzenie blokady współdzielenia kont z osobami spoza jednego gospodarstwa domowego, zdołał zyskać sporą grupę subskrybentów.

Cóż nie była zaskoczeniem fala krytyki, jaka wylała się na platformę VOD w związku ze wprowadzonymi zmianami, która pochodzi nie tylko z Polski, ale również z miejsc, w którym blokada współdzielenia kont dla osób spoza jednego gospodarstwa domowego funkcjonuje. Jasne, nie da rady dogodzić wszystkim, zwłaszcza gdy wprowadza się takie ograniczenia. O dziwo mimo hejtu platforma zaliczyła wzrost abonentów. Według firmy Antenna zajmującej się analizą danych (via The Verge), Netflix zaliczył spory wzrost liczby subskrybentów w ciągu czterech dni po powiadomieniu użytkowników o zasadach płatnego udostępniania.

Reakcja, która zapewne zaskoczyła samą platformę

Średnia dzienna liczba rejestracji wyniosła w tym czasie 73 tysiące, co daje 102-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniej średniej sprzed 60 dni. Antenna twierdzi, że platforma zyskała 100 tysięcy nowych subskrybentów w dniach 26 oraz 27 maja. To podobno więcej abonentów niż podczas blokad związanych z COVID-19 w marcu i kwietniu 2020 r. Nowe zasady udostępniania haseł Netflix wymagają od klientów płacenia dodatkowych 7,99 USD miesięcznie za udostępnianie konta maksymalnie dwóm osobom mieszkającym poza domem.

Co ciekawe Netflix ostrzegł inwestorów o spadku liczby użytkowników po ogłoszeniu zmian, lecz w tej chwili może spać spokojnie. W lutym Netflix wprowadził płatne udostępnianie w kilku krajach: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blokada współdzielenia kont Netflixowi nie straszna. Platforma notuje wzrost abonentów

 0