Bloober Team nawiązuje strategiczną współpracę z Konami. Polacy stworzą nowego Silent Hilla?

Bloober Team nawiązuje strategiczną współpracę z Konami. Polacy stworzą nowego Silent Hilla?

Bloober Team podpisał umowę o strategicznym partnerstwie z Konami Digital Entertainment. To milowy krok w rozwoju krakowskiego studia. Strony będą wymieniać się wiedzą oraz  ramię w ramię rozwijać wybrane treści. Niewykluczone, że jednym z pierwszych wspólnych projektów polskiego producenta oraz japońskiego dewelopera i wydawcy będzie kolejna odsłona serii horrorów Silent Hill, której gracze domagają się już od lat (szczególnie po tym, jak ich apetyty rozbudził Hideo Kojima, wypuszczając w 2014 roku P.T., czyli nieoficjalne demo anulowanego później Silent Hills). "To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy. To, że tak renomowana firma jak Konami zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober Team oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku" - skomentował sprawę Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Krakowskie studio Bloober Team podpisało umowę o strategicznej współpracy z Konami, japońskim gigantem branży gier wideo.

"Od lat dostarczamy unikalnych treści rozrywkowych i sposobów korzystania z nich dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. W przyszłości oczekujemy znaczących zmian w środowisku biznesowym branży rozrywki cyfrowej. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy na połączenie mocnych stron naszych i Bloober Team, aby wspólnie tworzyć wysokiej jakości treści" - powiedział Hideki Hayakawa, prezes Konami Digital Entertainment. Na wieści dotyczące pierwszego wspólnego przedsięwzięcia musimy jeszcze poczekać, ale przypomnijmy, że już jakiś czas temu po sieci krążyły doniesienia o tym, że Bloober Team może stworzyć kolejną odsłonę Silent Hilla. Mówiło się nawet, że kontynuacja kultowej serii horrorów w wykonaniu krakowskiego zespołu ma odejść dość wyraźnie od tego, z czym kojarzą nam się poprzednie części.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, istniejący od 2008 roku. Od dłuższego czasu krakowski deweloper specjalizuje się w horrorach. Z jego stajni wyszły takie tytuły, jak dwie odsłony Layers of Fear, Observer, Blair Witch czy The Medium. W ostatnich latach spółka współpracowała blisko - i współpracuje dalej - z Microsoftem (Blair Witch i The Medium były exclusive'ami na PC i Xboksy). Konami powstało w 1969 roku, ale zaczynało od... naprawy i wynajmowania szaf grających w Osace. Później wyspecjalizowało się w tworzeniu i wydawaniu gier, wśród których pojawiły się tak głośne tytuły, jak Contra, Castlevania, Contra, Metal Gear Solid, Pro Evolution Soccer czy właśnie Silent Hill, uchodzący w pewnych kręgach za niekwestionowanego króla wirtualnych horrorów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bloober Team nawiązuje strategiczną współpracę z Konami. Polacy stworzą nowego Silent Hilla?

 0