Bloober Team zawiera istotną umowę z Sony

Bloober Team zawiera istotną umowę z Sony

Bloober Team polskie studio odpowiedzialne za pozytywnie przyjęty horror The Medium zawarło istotną umowę z Sony Interactive Entertainment LLC, co zostało potwierdzone przez rodzimą spółkę.

Bloober Team, który ma na koncie różne gry m.in. horror The Medium ogłosił zawarcie istotnej umowy z Sony Interactive Entertainment LLC na dystrybucję wybranych produkcji. “Zarząd spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, że w dniu dzisiejszym doszło do zawarcia przez emitenta istotnej umowy licencyjno-dystrybucyjnej z Sony Interactive Entertainment LLC na dystrybucję wybranych tytułów emitenta w nowym systemie dystrybucyjnym. O szczegółach, w tym datach wydania, emitent będzie informował odrębnymi raportami bieżącymi. W ocenie emitenta, sprzedaż tytułów będzie mieć wpływ na wyniki finansowe emitenta za rok 2022 i kolejne okresy” - głosi komunikat.

Bloober Team zawarł istotną umowę z Sony na dystrybucję wybranych gier.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 roku i notowany na NewConnect od 2011 roku. Za powstanie firmy odpowiada duet Piotra Babieno oraz Piotra Bielatowicza. Pierwszym projektem studia była gra HISTORY: Egypt Engineering an Empire, ale lata później deweloperzy zrobili zwrot w kierunku horrorów, a grą, która odniosła sukces jest Observer wydany w 2017 roku, którego akcję umieszczono w Krakowie z 2084 roku. Przełom nastąpił jednak wraz z The Medium, czyli horrorem inspirowanym serią Silent Hill.

The Medium zarobił na siebie w 24 godziny po premierze, pokrywając łączne koszty produkcji oraz marketingu. Przychody w dobę od wydania tytułu wyniosły 2 mln dolarów (ok. 44,8 mln zł). The Medium to trzymający w napięciu horror psychologiczny, którego motywem przewodnim są różne punkty widzenia. Gracze mogą wcielić się w Mariannę - medium żyjące w dwóch światach: fizycznym i duchowym.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bloober Team zawiera istotną umowę z Sony

 0