BloodRayne - kultowa wampirzyca powróci, by znów wysysać krew nazistów

BloodRayne - kultowa wampirzyca powróci, by znów wysysać krew nazistów

Ziggurat Interactive nabyło prawa do seksownej wampirzycy z serii gier wideo BloodRayne i innych marek należące do Majesco, aby przywrócić do życia niektóre tytuły retro na PC. Ziggurat współpracuje z Terminal Reality, oryginalnym twórcą serii BloodRayne, aby odświeżyć i ulepszyć niektóre z istniejących już tytułów na PC i stworzyć nowe gry w świecie BloodRayne. Oryginalna produkcja, którą bardzo ciepło wspominam, mimo kilku niedociągnięć, to trzecioosobowy horror wydana przez Majesco Entertainment w 2002 roku. Rayne to brutalna pół-wampirzyca podróżująca po świecie, kopiąca tyłki niemieckim nazistom i walcząca z zagrożeniem nie zawsze z tego świata. Przy okazji Rayne chce odkryć więcej o swojej przeszłości. Czy w tamtych czasach mogło być coś lepszego niż brutalna anihilacja nazistowskich łotrów i niesamowicie seksowna wampirzyca? Nie mogło i właśnie dlatego gra odniosła tak duży sukces i doczekała się kontynuacji oraz filmowej adaptacji, choć o tej ostatniej lepiej nie wspominać. Obecnie w popkulturze dominują zombie, ale na wampiry zawsze jest miejsce - one nie wychodzą nigdy z mody.

Odświeżona BloodRayne? Jestem na tak, o ile nie powstanie potworek pokroju filmowej adaptacji w reżyserii (nie)sławnego Uwe Bolla.

Ziggurat to firma z Kolorado, która powstała dość niedawno z inicjatywy przedsiębiorcy Wade Rosen. Firma planuje być międzyplatformowym wydawcą gier retro i produkcji współczesnych. Ziggurat kupiło także prawa do Advent Rising, Raze's Hell i Flip's Twisted World, które teraz dołączają do portfolio firmy, w którym jest już ponad 200 pozycji. Ziggurat Interactive poinformował, że zaktualizuje wersje gier BloodRayne na PC, aby zapewnić lepszą kompatybilność i oraz wprowadzić kilka ulepszeń. Jednocześnie firma planuje poszerzać świat BloodRayne i wprowadzać nowe tytuły do serii.

W odpowiedzi na pytania GamesBeat, Ziggurat powiedziało, że podstawową misją j firmy jest "poszerzenie bogatej spuścizny gier, a BloodRayne ma rzeszę zapalonych fanów [w tym mnie - przyp. redaktora], którzy wszyscy wyczekują możliwości powrotu do serii. Odzew fanów od czasu, gdy to ogłosiliśmy, był niesamowity i poważnie podchodzimy do tej odpowiedzialności". Ziggurat dodało także: "Kiedy wydano BloodRayne, było to przełomowe dzieło dla branży, pokazujące silną kobietę. Widzimy potencjał, aby uczynić te klasyki bardziej dostępnymi dla współczesnej publiczności, a jednocześnie stworzyć coś nowego, obejmującego postępy poczynione przez gry w ciągu ostatnich piętnastu lat". Wydawca współpracuje z oryginalnym twórcą - studiem Terminal Reality, aby zaktualizować pierwsze dwie gry BloodRayne, mając nadzieję, że te zaktualizowane wersje zostaną wydane do końca roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BloodRayne - kultowa wampirzyca powróci, by znów wysysać krew nazistów

 0