Bobby Kotick odejdzie ze stanowiska szefa Activision Blizzard

Bobby Kotick odejdzie ze stanowiska szefa Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft oznacza zmianę na najwyższym szczeblu władzy wydawcy Call of Duty, Diablo oraz World of Warcraft. Ze stanowiska CEO odejdzie Bobby Kotick.

Bobby Kotick poprowadzi Activision Blizzard do końca roku

Dla Microsoftu i Activision Blizzard piątek 13. nie jest pechową datą, wręcz przeciwnie. Po wielomiesięcznej batalii i wyciąganiu brudów gigant z Redmond sfinalizował umowę kupna Activision Blizzard za ponad 68 mld USD. Fuzja nie pozostanie bez konsekwencji dla Bobby'ego Koticka dotychczasowego szefa Activision, który wraz z końcem roku zrezygnuje ze stanowiska. Kotick aż do jego odejścia będzie podlegał szefowi działu gier Microsoftu, Philowi Spencerowi. Co ciekawe to Spencer miał poprosić Koticka, by ten pokierował Activision do 1 stycznia 2024 roku.

Bobby Kotick pozostanie na stanowisku CEO Activision Blizzard do końca 2023 roku. Poprowadzić firmę ma na prośbę szefa Xboxa, Phila Spencera.

„Od dawna mówiłem, że jestem w pełni zaangażowany w pomoc przy przejęciu. Phil poprosił mnie, abym pozostał na stanowisku dyrektora generalnego ABK i podlegał mu, i zgodziliśmy się, że zrobię to do końca 2023 roku. Oboje nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad płynną integracją naszych zespołów i graczy”.

Kotick był dyrektorem generalnym Activision od lutego 1991 do lipca 2008, kiedy to został dyrektorem generalnym Activision Blizzard w związku z fuzją Activision i Vivendi Games. Do sprawy odniósł się dziennikarz Jason Schreier, który powiedział, iż będzie to ogromna zmiana dla całej branży gier.

Odchodzi kontrowersyjna, ale najważniejsza dla Activision postać

Bobby Kotick w przeszłości wzbudzał kontrowersje za sprawą oskarżeń o bierność w sprawie molestowania. Bobby Kotick nie podjął żadnych konkretnych kroków w sprawie zarzutów o molestowania, których dopuszczali się jego podwładni również ci piastujący wysokie stanowiska.

Sternik przedsiębiorstwa podobno posiadał wiedzę o nadużyciach i skandalach, wliczając do tego oskarżenie o gwałt wystosowany przez byłą pracownicę. Kotick zatrzymał te informacje dla siebie i nie przedłożył ich przed zarządem. Mimo wszystko jest to człowiek dowodzący Activision od samego początku, czyli 1991 roku, a potem już Activision Blizzard.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bobby Kotick odejdzie ze stanowiska szefa Activision Blizzard

 0