BOE prezentuje 600-hercowy ekran dla gamingowych laptopów

BOE prezentuje 600-hercowy ekran dla gamingowych laptopów

Chińska firma BOE zdecydowała, że na wydarzenie World Display Industry Conference przygotuje coś nieoczekiwanego. Tym czymś jest wyświetlacz dla gamingowych laptopów z odświeżaniem na poziomie 600 Hz. Ekran ma proporcje 16:10, a sam laptop wykorzystuje kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX. Niestety nie znamy dalszych szczegółów, jak chociażby rozdzielczość.

Podczas gdy większości ludzi do komfortowej pracy wystarczy zwykły ekran z odświeżaniem na poziomie 60 Hz, wymagający gracze oczekują od swoich wyświetlaczy znacznie lepszych parametrów. Wyższa częstotliwość odświeżania ekranu daje przewagę w wielu tytułach e-sportowych i jest miłym dodatkiem także w mniej dynamicznych produkcjach. Na rynku dostępne są już monitory 144, 240, a nawet 360 Hz. Niektóre firmy chcą jednak pokazać, że da się osiągnąć jeszcze szybsze odświeżanie. W styczniu tego roku, chińska marka BOE ogłosiła swój 500-hercowy ekran dla graczy o przekątnej 27 cali. Teraz, podczas wydarzenia World Display Industry Conference, firma przedstawiła uczestnikom swoje najnowsze osiągnięcie, czyli wyświetlacz dla gamingowych laptopów z odświeżaniem rzędu 600 Hz (via VideoCardz).

Podczas wydarzenia World Display Industry Conference, firma BOE przedstawiła uczestnikom swoje najnowsze osiągnięcie, czyli wyświetlacz dla gamingowych laptopów z odświeżaniem na poziomie 600 Hz

Sam panel ma przekątną 16 cali, a jego proporcje to 16:10. Warto zauważyć, że komputer wyposażony w ten wyjątkowy monitor wykorzystuje kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX. Próg 500 Hz był dość ciężki do przekroczenia. Najbliżej był DELL wraz ze swoimi laptopami Alienware x17 R2, które oferowały 480-hercowe ekrany. Podwyższenie poprzeczki przez firmę BOE aż do 600 Hz wydaje się zatem nie lada osiągnięciem w branży.

Niestety nie znamy dalszych szczegółów dotyczących specyfikacji omawianego wyświetlacza, w tym rozdzielczości. Zagadką pozostaje także data wprowadzenia pierwszych komputerów wyposażonych w rewolucyjny ekran. Niewykluczone, że kilka innych firm produkujących gamingowe laptopy będzie zainteresowanych współpracą z BOE. Co sądzicie o tak wysokiej częstotliwości odświeżania, faktycznie mogą być widoczne różnice, czy są to już tylko większe cyferki, którymi można się jedynie chwalić?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: BOE prezentuje 600-hercowy ekran dla gamingowych laptopów

 0