BOE zdetronizowało LG jako największego producenta paneli LCD

BOE zdetronizowało LG jako największego producenta paneli LCD

LG nie jest już największym producentem paneli LCD na świecie, ponieważ koreański gigant został właśnie zdetronizowany przez chińskie przedsiębiorstwo BOE. 2018 rok był przełomowy dla tego przedsiębiorstwa, ponieważ wysunęło się ono na prowadzenie wśród dostawców wyświetlaczy dla smartfonów, tabletów i notebooków. Teraz z kolei pochwaliło się najnowszymi statystykami od wywodzącej się z Pekinu firmy analitycznej i konsultingowej Sigmaintell Consulting, które pokazują, że udało mu się wyprzedzić LG Display i tym samym objąć pozycję lidera na rynku dostawców paneli LCD do monitorów i telewizorów. Zdaniem analityków w tym roku rywalizacja w tym segmencie rynku będzie jeszcze większa, co oznaczać może korzyści dla konsumentów, gdyż większa konkurencja zmusić może producentów do postawienia na bardziej agresywną politykę cenową.    

Analitycy podkreślają jednak, że w 2019 rok BOE czekać może większe wyzwanie, ponieważ konkurencja na tym rynku ma się zaostrzyć.

BOE zdetronizowało LG jako najwiekszego producenta paneli LCD

Z danych Sigmaintell Consulting wynika, że w ubiegłym roku BOE dostarczyło na rynek 54,3 mln wyświetlaczy do telewizorów, z kolei znajdujące się na drugim miejscu LG Display pochwalić może się wynikiem odpowiednio 48,6 mln paneli. Z kolei z raportu opracowanego przez All View Consulting (AVC) dowiadujemy się, że w 2018 roku globalna sprzedaż wyświetlaczy do monitorów wzrosła o 10% i wyniosła 151 mln sztuk, z czego BOE uzyskało najlepszy wynik, 37,3 mln ekranów dostarczonych na rynek, a drugie było LG Display z rezultatem 34,5 mln. Ten pierwszy producent odnotował w tym czasie wzrost sprzedaży aż o 24%, a o 45% zwiększył obszar swoich dostaw w tym zakresie. Pokazuje to tylko, jak szybko rozwija się ten podmiot, który liczy na to, że obecny rok będzie dla niego równie udany. Warto dodać, że recenzowany przez nas niedawno debiutancki monitor Gigabyte, który wypadł bardzo dobrze w testach, wyposażony był właśnie w panel od BOE.

Analitycy podkreślają jednak, że w 2019 rok BOE czekać może większe wyzwanie, ponieważ konkurencja na tym rynku ma się zaostrzyć. Głównie za sprawą dwóch firm, które zamierzają zwiększyć swoją produkcję i zawalczyć  agresywną polityką cenową. Mowa tu o CEC-Panda LCD Technology i China Star Optoelectronics Technology (CSOT). CEC-Panda zamierza mocno postawić ma panele w rozmiarze 21,5, 23,8 oraz 32,5 cala, a CSOT skoncentruje się na wyświetlaczach z podobnego segmentu, dostarczając ekrany o przekątnej 21,5, 23,6 oraz 31,5 cala. Ten pierwszy producent planuje również zwiększyć dostawy w segmencie high-endowych wyświetlaczy o dużej przekątnej, by bezpośrednio rywalizować z AU Optronics (AUO) i LG Display. CSOT z kolei zwiększy swoją obecność w 2019 roku na rynku zakrzywionych i gamingowych paneli. Warto na koniec dodać, że dane Sigmaintell pokazują, że globalna sprzedaż wyświetlaczy do notebooków w ubiegłym roku wzrosła o 4,5%, wynosząc 185 mln. Pierwsze cztery miejsca w tym sektorze należą do BOE, AUO, Innolux i LG Display i firmy te odpowiadały za aż 90% dostaw w 2018 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BOE zdetronizowało LG jako największego producenta paneli LCD

 0