Bombardują rosyjską administrację telefonami. Nie da się ich zatrzymać, ale można podsłuchać

Bombardują rosyjską administrację telefonami. Nie da się ich zatrzymać, ale można podsłuchać

Hakerzy mają coraz lepsze pomysły na wkurzanie Rosjan i utrudnianie im pracy. Tym razem powstał bot, który możne mocno namieszać na łączach telefonicznych.

Rosyjska inwazja na Ukrainę zmobilizowała wiele grup do pomocy, wliczając w to hakerów, którzy starają się zakłócić działania i komunikację agresorów. Słyszeliśmy już o atakach na rosyjskie strony internetowe, w co mogli się włączyć sami internauci za pośrednictwem dedykowanych stron, a teraz mamy ataki telefoniczne i w to całkiem sprytnym wykonaniu. Grupa o nazwie Obfuscated Dreams of Scheherazade stworzyła bota, który nawiązuje połączenia konferencyjne między podmiotami rządowymi. Dzięki temu każda ze stron widzi połączenie przychodzące z zaufanej strefy, myśląc, że konferencję zapoczątkował ktoś z administracji. Choć działania takie nie przynoszą realnej szkody, to mogą naprawdę denerwować, a przy tym marnować czas urzędników i blokują linie telefoniczne. 

Grupa hakerów stworzyła bota, który nawiązuje połączenia konferencyjne między podmiotami rządowymi, inicjując je z zaufanych rządowych numerów - przez co nie da się ich łatwo zablokować. Można samemu podsłuchać zamieszania wywoływanego takimi połączeniami. Akcja ma na celu wkurzanie urzędników i wojskowych oraz blokowanie im linii telefonicznych wprowadzając chaos.

Na założonej stronie internetowej Waste Russian Time Today użytkownicy mogą sami rozpocząć telekonferencję, słuchając wywołanego przez siebie zamieszania. Bez względu na to, czy użytkownicy sami zainicjują działania, bot i tak ciągle wykonuje połączenia, żeby marnować czas urzędników. „Jeśli rozmawiasz przez telefon, nie możesz zrzucać bomb ani koordynować żołnierzy” – mówi grupa. „[Nie mówisz po rosyjsku?] Zablokuj kolejki! Zawsze możesz coś odgadnąć z głosów. A im bardziej pracownicy Dumy są zirytowani, tym lepiej”. Użytkownicy inicjujący połączenie z serwisu są całkowicie anonimowi, a ich głosy nie są słyszalne. Obfuscated Dreams of Scheherazade twierdzi, że wyciszenie zewnętrznego użytkownika gwarantuje, że nie będzie mógł przekazać żadnych informacji identyfikacyjnych innym osobom na linii.

Obecnie grupa działa z numerów telefonów tysięcy pracowników rządu, w tym z korpusu prasowego Putina, pracowników Dumy, policji wojskowej i FSB (rosyjskiego wywiadu). Posiadają telefony administratorów średniego szczebla, a nawet polityków i wysoko postawionych wojskowych. Ponieważ połączenia są nawiązywane z oficjalnych i zaufanych numerów, ich zablokowanie jest trudne do wyeliminowania. Grupa twierdzi, że zebrała już ponad 5000 takich numerów telefonów.

Cała akcja to piękny przykład "trollowania" Rosjan. Jak zawsze jednak w takich przypadkach przestrzegamy przed osobistym dołączaniem do tego typu akcji. Nie ma pewności, kto tak naprawdę stworzył stronę internetową. Przypominamy również, że Rosjanie grozili cyberatakami na różne kraje, więc ostrożności nigdy za wiele. 

„Chcemy tylko odegrać swoją rolę i zdenerwować rosyjski kompleks wojskowo-przemysłowy” – mówi grupa. „I trochę rozśmieszyć ludzi”. Strona z botem dostępna jest pod adresem "https://wasterussiantime.today/"

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bombardują rosyjską administrację telefonami. Nie da się ich zatrzymać, ale można podsłuchać

 0