Borderlands 3 - data premiery, kwestia ekskluzywności PC i współpraca z AMD

Borderlands 3 - data premiery, kwestia ekskluzywności PC i współpraca z AMD

Gearbox potwierdziło, że Borderlands 3 zadebiutuje  na rynku już 13 września, a pecetowa wersja gry sprzedawana będzie wyłącznie w sklepie Epic Games Store. Będzie to jednak czasowa ekskluzywność, a producent potwierdził już, że gra trafi na inne cyfrowe platformy w kwietniu 2020 roku, czyli przeszło pół roku później. Informacje te trudno uznać za niespodziankę, ponieważ ostatnie przecieki wskazywały właśnie na tę datę premiery i sprzedaż na wyłączność w sklepie Epic Games. Ale że ich źródłem było oficjalne konto gry na Twitterze, a konkretniej tweety opublikowane 1 kwietnia, to nie mieliśmy pewności, czy nie jest to żart prima aprillisowy, tym bardziej, że szef GearBox, Randy Pitchford, słynnie z poczucia humoru. Przy okazji producent opublikował także zwiastun prezentujący czterech nowych bohaterów gry: Moze, Amara, FL4K i Zane.

Gearbox potwierdziło, że Borderlands 3 zadebiutuje  na rynku już 13 września, a pecetowa wersja gry sprzedawana będzie wyłącznie w sklepie Epic Games Store.

To jednak nie wszystkie nowe informacje ujawnione przez twórców. Dowiedzieliśmy się bowiem, że Borderlands 3 tworzone jest we współpracy z AMD i w związku z tym gra optymalizowane jest pod kątem CPU i GPU tej firmy. W wydanym oświadczeniu Gearbox podaje, że ich nowa produkcja wyciśnie maksymalną wydajność z kart graficznych Radeon oraz procesorów Ryzen. Oznaczać to może, że wykorzysta wielowątkowy potencjał układów AMD, a może być też jedną z pierwszych gier pożytkujących potencjał architektury Navi, która zadebiutować ma w tym roku w GPU Czerwonych. Warto dodać, że Borderlands 3 powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4, który obsługuje już ray tracing, ale współpraca z AMD oznaczać może, że Gearbox nie zaimplementuje tej flagowej technologii NVIDII w swojej grze, no chyba, że ta wspierana będzie przez Navi.

Producent potwierdził także, że Borderlands 3 otrzyma kooperację w trybie podzielonego ekranu dla dwóch osób, ale okazuje się, że ta dostępna będzie jedynie na konsolach (PlayStation 4 oraz Xbox One). Niewykluczone jednak, że pecetowcy będą mogli zmodować grę, by takowy odblokować. Graczom PC nie spodobała się też wiadomość o ekskluzywności w sklepie Epic Games i tylko wczoraj poprzednie odsłony serii bombardowane były na Steam negatywnymi ocenami, gdzie większość z nich wprost motywowana jest polityką konkurencyjnej platformy. Z podobną sytuacją mieliśmy niedawno do czynienia w przypadku Metro Exodus i wygląda na to, że gracze będą zmuszeni przełknąć tę gorzką pigułkę, ponieważ Epic Games regularnie zgarnia coraz więcej gier na wyłączność (choćby czasową), a mowa tu o naprawdę dużych premierach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Borderlands 3 - data premiery, kwestia ekskluzywności PC i współpraca z AMD

 0