Brak laptopów z Intel Kaby Lake-G to wina NVIDIA GPP?

Brak laptopów z Intel Kaby Lake-G to wina NVIDIA GPP?

Minęło niemal 5 miesięcy od momentu ujawnienia informacji o procesorach z rodziny Kaby Lake-G i w chwili obecnej jest tylko jeden producent poza Intelem, który dostarcza produkty oparte o te procesory. Co jest tego przyczyną?

Redakcja portalu Notebookcheck sugeruje, że winę ponosi tutaj program partnerski NVIDII, którego skutki odczuwa nawet taki gigant jak Intel. Procesory Coffee Lake-H, które zaprezentowano oficjalnie w tym miesiącu są już na pokładzie  wielu laptopów takich jak oferując do wyboru warianty przykładowo z Core i7-8750H lub Core i9-8950HK na pokładzie. W sieci pojawiają testy tych urządzeń, nie ma problemu z dostępnością. Dla porównania laptopów opartych o zaprezentowane w styczniu Kaby Lake-G, które są mariażem Intela z AMD wciąż nie widać. Według Notebookcheck i ich informatorów, cała wina spada na NVIDIĘ, która mocno działa, by produkty te nie trafiły do sprzedaży. Może to być prawdą, bo pojawiające się wcześniej doniesienia mówiące, że Dell i HP odmówili udziału w GPP, znajdują tutaj potwierdzenie.

NVIDIA zablokowała jednną z najciekawszych serii procesorów Intela, która powstała we współpracy z AMD? 

Na chwilę obecną zapowiadane są tylko 4 urządzenia, których sercem będzie Kaby Lake-G. W sprzedaży mają się pojawić Dell XPS 15 9575, 2018 HP Spectre x360 15,  Intel Hades Canyon NUC oraz Chuwi HiGame mini PC, z czego dwa z nich to nawet nie są laptopy. Pokazuje to, że tylko dwóch producentów sprzeciwiło się NVIDII, a cała reszta jak  MSI, Zotac, Gigabyte, Asus, Lenovo, Acer i inni konsekwentnie milczą na temat procesorów Kaby Lake-G. Od momentu ogłoszenia tak nietypowego, stworzonego przez dwóch największych rywali produktu, powinno być o nim nieustannie o głośno w branży. Wszystko to spowodowane jest faktem, że procesory Kaby Lake-G najzwyczajniej oferują dobrą wydajność.  Core i5-8705G i Core i7-8809G to odpowiednik Core i7-7700HQ i Core i7-7820HK, natomiast zastosowane układy GPU Vega M GL i Vega M GH to wydajność na poziomie GTX 1050 oraz GTX 1060 Max-Q, przy czym laptopy na bazie Kaby Lake-G przy podobnej wydajności co konkurencja, będą cieńsze i chłodniejsze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Brak laptopów z Intel Kaby Lake-G to wina NVIDIA GPP?

 0