Brakuje Ci licznika łapek w dół na YouTube? Jest sposób na jego przywrócenie

Brakuje Ci licznika łapek w dół na YouTube? Jest sposób na jego przywrócenie

YouTube ukrył licznik łapek w górę, czym wywołał kontrowersję wśród użytkowników platformy. Dane te teoretycznie pozwalają ocenić czy dany film zasługuje na obejrzenie lub wręcz przeciwnie, jednak z drugiej strony rozwiązanie było wykorzystywane przez grupy hejterów do uderzania w wybranych youtuberów. To właśnie oni mają być zdaniem serwisu w tej sytuacji chronieni. Jak się okazuje istnieje sposób przywrócenia licznika.

Jeden z programistów postanowił przywrócić licznik łapek w dół na YouTube, opracowując specjalne rozszerzenie do przeglądarek internetowych Google Chrome i Mozilla Firefox. Return YouTube Dislike wykorzystuje interfejs API YouTube. Nasze szczęście nie będzie trwało wiecznie, bowiem serwis 13 grudnia 2021 roku dezaktywuje przytoczone API, które odczytuje dane dotyczące ilości łapek w dół. Po tej dacie statystyki będą brane od użytkowników korzystających z rozszerzenia, którzy przyznają łapki, w konsekwencji dane nie będą odzwierciedlać stanu faktycznego. Raczej wątpliwe by z narzędzia przynajmniej początkowo skorzystała ogromna grupa osób. Autor programu nie składa broni i ma jeszcze czas by wprowadzić ewentualne poprawki.

Rozszerzenie dla przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox przywraca ukryty przez YouTube licznik łapek w dół.

Brakuje Ci licznika łapek w dół na YouTube? Jest sposób na jego przywrócenie

Tymczasem jeżeli przeszkadza wam brak widocznego licznika łapek w górę, zawsze możecie skorzystać z Return YouTube Dislike autorstwa Dmitrija Selivanova dla Google Chrome oraz Mozilli Firefox. Pamiętajmy, że wtyczka jest w fazie testów i nie musi działać poprawnie, jest też narażona na różne błędy. Przed instalacją warto przemyśleć wybór. Ponadto przeglądarka Google ma pewne problemy z rozszerzeniem i w celu instalacji musimy skorzystać z trybu deweloperskiego. Ukrycie licznika łapek w dół wywołało poruszenie wśród osób przeglądających YouTube, natomiast platforma zmiany argumentuje dobrem youtuberów narażonych na fale hejtu. Oczywiście to nie przekonuje wszystkich.

Brakuje Ci licznika łapek w dół na YouTube? Jest sposób na jego przywrócenie

Oliwy do ognia dolewa fakt, że przecież twórcy treści dalej widzą te statystyki w sekcji YouTube Studio, więc taka ochrona nie jest w pełni skuteczna. Co ciekawe YouTube zachęca społeczność do wyrażania reakcji również tych negatywnych, gdyż pozwoli to dobrać lepsze rekomendacje materiałów w przyszłości. Czy waszym zdanie schowanie licznika łapek w dół przed społecznością ma większy sens i przyniesie oczekiwany przez platformę skutek?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Brakuje Ci licznika łapek w dół na YouTube? Jest sposób na jego przywrócenie

 0