Brat Pablo Escobara pozywa Apple'a za błąd w zabezpieczeniach FaceTime

Brat Pablo Escobara pozywa Apple'a za błąd w zabezpieczeniach FaceTime

Większość zapewne pamięta drugie podejście brata Pablo Escobara do produkcji i marketingu telefonów. Podobnie jak za pierwszym razem, interes ten to było czyste złoto, co widać na powyższym filmie z rozpakowywania urządzenia. Cóż, może jednak nie do końca takie "czyste", bo szybko okazało się, że owo złote wykończenie można zwyczajnie oderwać, odsłaniając Samsunga Galaxy Fold pod spodem. Korporacja Escobar Inc osiągnęła jednak swój cel - przyciągnęła do siebie uwagę całego świata. Roberto Escobar chce jednak utrzymać Escobar Inc w centrum zainteresowania i pozywa... Apple. Escobar chce wyciągnąć z procesu 2,6 miliarda dolarów, co może mu pomóc w wypuszczeniu kolejnego Folda 2, owiniętego w złotą folię, z ponaklejanymi błyszczącymi "kamieniami szlachetnymi", choć prawdopodobnie skończy się jedynie na poprawieniu humoru sędziemu.

Jeśli jakimś cudem Escobarowi uda się udowodnić błąd FaceTime, to historia może mieć naprawdę zaskakujący finał.

Głównym motywem pozwu jest fakt, że Roberto Escobar  kupił iPhone'a X w kwietniu 2018 roku, kiedy sprzęt ten był jeszcze na topie, głównie dlatego, że przedstawiciel handlowy powiedział mu, jak bezpieczne są iPhone'y. Według Escobara, chwilę później tajemniczy osobnik zwany "Diego", zhakowała go przez FaceTime i uzyskała jego prawdziwy adres zamieszkania. Diego najwyraźniej wysłał conajmniej list z pogróżkami na ten adres, bo Roberto został zmuszony do bardzo stanowczej reakcji. Zabrał swoją świtę i przeprowadził się w inne, nieokreślone miejsce a teraz pozywa Apple o... pokrycie wydatków, zwiększenie bezpieczeństwa i stres emocjonalny. 

Roberto nie spoczywa jednak na potencjalnych, wartych  2,6 miliarda dolarów laurach, ale rozwija i rozszerza błyszczący biznes Escobar Inc na wypadek, gdyby pozew się nie opłacił. Tym razem, właśnie zaczął sprzedawać telefon ESCOBAR GOLD 11 PRO, który, jak już powszechnie wiadomo, jest "pozłacanym" 24-karatowym złotem iPhone'em 11 Pro.  Jednak w tym przypadku to nie fragment o złocie budzi tu najwięcej wątpliwości, ale cena. Escobar za zupełnie nowy (i złoty) smartfon iPhone 11 Pro o pojemności 256 GB chce jedyne 499 USD! Jednak Escobar twierdzi, że jego intencją jest ujawnienie pazerności Apple, a nawet nabył domenę ripapple.com, w której szczegółowo określa cel swojej działalności. Roberto dodaje również, że jeśli wygra przed sądem, podzieli się pieniędzmi, z ludźmi oszukanymi przez Apple. Pytanie tylko kto podzieli się pieniędzmi z ludźmi oszukanymi przez Roberto ;)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Brat Pablo Escobara pozywa Apple'a za błąd w zabezpieczeniach FaceTime

 0