Broadcom sugeruje, że premiera nowego iPhone`a zostanie opóźniona

Broadcom sugeruje, że premiera nowego iPhone`a zostanie opóźniona

Od jakiegoś czasu w sieci zaczynają pojawiać się doniesienia o rzekomym opóźnieniu premiery kolejnej generacji iPhone’ów od Apple i choć gigant z Cupertino wciąż nie potwierdził tych plotek, to jak podaje agencja Bloomberg, zrobił to szef firmy Broadcom, Hock Tan. Ten komentując kwartalne wyniki finansowe swojej firmy uwiarygodnił wcześniejsze przecieki wskazujące, że nowe tegoroczne iPhone’y zadebiutują kilka tygodni później niż zazwyczaj. Kolejne generacje smartfonów Apple tradycyjnie debiutowały na rynku we wrześniu, ale w tym roku ma się to zmienić, co wpłynąć ma na problemy finansowe firm dostarczających komponenty do telefonów firmy, w tym właśnie Broadcom.

Szef firmy Broadcom, Hock Tan, zasugerował, że tegoroczne iPhone’y zadebiutują kilka tygodni później niż zazwyczaj.

 

W trakcie swojego wystąpienia Hock Tan stwierdził, że „duży  amerykański klient zajmujący się mobilnymi telefonami” (w taki sposób CEO Broadcom często określa właśnie Apple) w normalnych warunkach przyczyniłby się do dwucyfrowego wzrostu kwartalnych przychodów, ale spodziewają się, że tym razem to nie nastąpi w trzecim kwartale, ale dopiero w ich czwartym fiskalnym kwartale rozliczeniowym. Odpowiadając na konkretne pytanie Tan wyraźnie zapewnił, że wciąż biorą udział w tym projekcie i dołażą swoją cegiełkę do tych nowych urządzeń, ale podkreślił, że pytanie nie powinno brzmieć „czy”, ale „kiedy”, wyraźnie sugerując, że nowe iPhone’y mogą zadebiutować później niż się spodziewamy.

Jak słusznie zauważa agencja Bloomberg, globalna pandemia koronawirusa przysporzyła wielu firmom poważnych problemów logistycznych, co z kolei prowadzi do opóźnień spowodowanych zamknięciem poszczególnych krajów, problemami z transportem czy koniecznością pracy pracowników z domu. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, tego typu obsuwy mogą być w tym roku (a może i dłużej) normą. Tu rodzi się pytanie o premiery tegorocznych next-genowych konsol od Sony i Microsoftu. Choć obaj producenci obiecują dostarczyć swoje produkty jeszcze w tym roku, mamy coraz więcej wątpliwości w tym temacie.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Broadcom sugeruje, że premiera nowego iPhone`a zostanie opóźniona

 0