Bulldozer FX nie daje o sobie zapomnieć. AMD wypłaci odszkodowania klientom

Bulldozer FX nie daje o sobie zapomnieć. AMD wypłaci odszkodowania klientom

AMD zgodziło się na ugodę z Amerykanami uczestniczącymi w pozwie zbiorowym, w ramach której firma przeznaczyła 12,1 miliona dolarów na odszkodowania dla uczestników procesu. Pozew jest rezultatem pewnego rodzaju oszustwa w reklamach, a konkretnie w liczbie rdzeni w starych procesorach AMD Bulldozer i Piledriver, a konkretnie w FX-9590, 9370, 8370, 8350, 8320, 8150 i 8120. Bulldozery budziły duże zainteresowanie i nadzieje wśród konsumentów, ale nigdy nie zyskały przychylności klientów, ponieważ zostały wówczas szybko zdeklasowane przez układy Intela.

AMD wciąż pokutuje za Bulldozery, a teraz wypłaci odszkodowanie za wprowadzający w błąd sposób przedstawiania ilości rdzeni.

Tym, co zainspirowało cały proces, jest jednak reklama niektórych układów AMD jako modeli 8-rdzeniowych. W architekturze Bulldozer zastosowano moduły dwurdzeniowe, z których każdy zawierał dwie niezależne jednostki ALU i wspólną FPU - innymi słowy, rdzenie nie działały niezależnie. Niemniej jednak AMD oparło liczbę rdzeni na całkowitej liczbie rdzeni i wprowadziło swoje procesory Bulldozer jako pierwsze 8-rdzeniowe układy stacjonarne, kiedy pojawiły się w sprzedaży 2011 roku. Niektórzy klienci nie zgodzili się z tym oznaczeniem i nie pomagał tu fakt, że czterordzeniowe procesory Intela działały lepiej. Dlatego w 2015 roku złożono pozew zbiorowy.

"Osoby, które zgłoszą roszczenia, będą uprawnione do otrzymania proporcjonalnej części funduszu rozliczeniowego, maksymalnie do 300 USD na zakupiony procesor. Jeśli nie masz dowodu zakupu, nie możesz wystąpić z roszczeniem za więcej niż pięć 5 procesorów" - mówi treść ugody. W sumie AMD zgodziło się wypłacić 12,1 miliona dolarów, bez względu na liczbę osób. Opłaty adwokackie i inne koszty zmniejszą kwotę, która zostanie przekazana uczestnikom. Ostateczna kwota odszkodowania zależy od ilości osób, które zgłoszą swoje roszczenia. Wszystkie procesory, których dotyczy problem, to 8-rdzeniowe układy oznaczone jako modele FX:

  • AMD FX-9590 (Piledriver)
  • AMD FX-9370 (Piledriver)
  • AMD FX-8370 (Piledriver)
  • AMD FX-8350 (Piledriver)
  • AMD FX-8320 (Piledriver)
  • AMD FX-8150 (Bulldozer)
  • AMD FX-8120 (Bulldozer)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bulldozer FX nie daje o sobie zapomnieć. AMD wypłaci odszkodowania klientom

 0