Bungie od 3 lat pracuje nad nowymi grami

Bungie od 3 lat pracuje nad nowymi grami

Bungie to studio znane z produkcji przede wszystkim dwóch serii gier. Szybkie spojrzenie na ich portfolio pokazuje, że w swojej historii zajmowali się przede wszystkim Halo oraz Destiny, przy czym od 2014 roku pracują praktycznie już tylko na drugą z tych serii z małą przerwą na wydanie Halo: Reach na PC w 2019 roku. Po odłączeniu się od Activision deweloper radzi sobie całkiem dobrze. Zrezygnowanie z tradycyjnej sprzedaży Destiny 2 i przejście na model free-to-play okazało się strzałem w dziesiątkę i dzisiaj gra cieszy się bardzo solidną popularnością na poziomie średnio około 100 tys. graczy jednocześnie (według Steam Charts). Na pewno duża w tym zasługa najnowszego dodatku o podtytule „Poza Światłem”. Ale prawdopodobnie już wkrótce Bungie zaprezentuje swoje nowe gry, nad którymi prace trwają już od 3 lat, jak wynika ze słów ich szefa – Pete’a Parsonsa.

Bungie Software od 3 lat pracuje nad zupełnie nowymi grami – potwierdził ich CEO.

Destiny 2

Pete Parsons – CEO Bungie Software – w ostatnich dniach udzielił wywiadu brytyjskiej gazecie Metro. W trakcie rozmowy padło pytanie między innymi o nowe gry. Niespodziewanie prezes firmy zdradził, że już od co najmniej 3 lat trwają prace nad innymi produkcjami. Te przebiegały równomiernie z pracami nad rozwojem Destiny 2 i wszystkimi planowanymi dodatkami. – Zaczęliśmy około 3 lata temu. Jason, Johny Ebbert, Zach Russell i kilku z nas rozpoczęło prace nad nowymi projektami – powiedział Parsons. Jednocześnie przyznał, że zajmują się nie tylko kontynuacją Destiny, ale także zupełnie nowymi pomysłami. Kiedy zostaną oficjalnie zaprezentowane? Tego niestety nie wiemy. Tajemnicą pozostaje też liczba nowych gier, ich tematyka, a także stopień zaawansowania prac. Pomimo tego sama informacja wydaje się niezwykle ciekawa.

Warto przypomnieć, że już w 2018 roku Bungie Software zarejestrowało markę o nazwie „Matter”. Jednak od tamtej pory nie pojawiły się żadne nowe informacje na temat gry. Poza tym od jakiegoś czasu deweloper zatrudnia pracowników do nowego projektu, który został opisany jako beztroski i kapryśny, cokolwiek miałoby to oznaczać. Jest spora szansa, że będzie to kolejna strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, bo tylko takie gry produkuje Bungie od 2001 roku. A może właśnie studio nas zaskoczy i zaoferuje coś zupełnie nowego? Czas pokaże.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bungie od 3 lat pracuje nad nowymi grami

 0