Bungie wypowiada się o serwerach i cheatowaniu w Destiny 2

Bungie wypowiada się o serwerach i cheatowaniu w Destiny 2

Destiny 2 to niewątpliwie jedna z największych premier tego roku. Jednak brak dedykowanych serwerów spotkał się z krytyką i rozczarowaniem. Firma Bungie właśnie po raz pierwszy wypowiedziała się na ten temat.

Na oficjalnej stronie deweloperów pojawił się wywiad z jednym z pracowników Bungie. Główny inżynier oprogramowania Matt Segur twierdzi, że Destiny 2 posiada unikatowy model sieciowy i w tym momencie jest on bardzo dogłębnie testowany. Każda czynność w grze jest przeliczana na serwerach Bungie. To znaczy, że przenoszenie "hosta" sesji sieciowej nigdy nie będzie problemem w Rajdach czy meczach typu Trials. Gra używa połączenia modelu klient-serwer oraz peer-to-peer. Serwery Bungie determinują jak potoczy się dalej gra w ogólnym sensie, natomiast po stronie gracza kalkulacje dotyczą poruszania się oraz używanych umiejętności. Zdaniem Segura w ten sposób wszystko odbywa się z najmniejszym możliwym opóźnieniem, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i z kim się połączymy.

Destiny 2 nie będzie korzystać z dedykowanych serwerów na żadnej z platform - Bungie twierdzi, że to nic złego

Pracownik Bungie podkreśla także, że wbrew pozorom połączenie typu p2p wcale nie obniża kosztów. Ponadto Segur zapewnia, że znaczną rolę w kontynuacji hitu z 2015 grają tym razem serwery wykorzystujące tzw. cloud computing. Pomimo tego, jednak, nadal istnieje - szczególnie na PC - zagrożenie ze strony cheaterów, ale Bungie obiecuje, że ich żywot będzie "krótki" a skończy się w "paskudny i brutalny" sposób. Segur wyjawił, że wszelkie zmiany dotyczące rozwoju postaci są dokonywane na serwerach gry bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji p2p. Deweloperzy obecnie planują udostępnić wersję beta gry latem na PS4 i Xbox One. Nie wiadomo, czy platforma PC będzie uwzględniona w testach. Pod znakiem zapytania stoi także data premiery Destiny 2 na komputery osobiste - wiadomo, że będzie mieć ona miejsce po wydaniu edycji konsolowych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bungie wypowiada się o serwerach i cheatowaniu w Destiny 2

 0