BYKSKI A-SP58PLAT-X – blok wodny dla Sapphire Radeon RX 580 Nitro+

BYKSKI A-SP58PLAT-X – blok wodny dla Sapphire Radeon RX 580 Nitro+

Firma BYKSKI, wiodący w Azji producent akcesoriów do chłodzenia cieczą, poszerzyła ofertę o blok wodny A-SP58PLAT-X. Jest to konstrukcja typu full-cover, dedykowana karcie Sapphire Radeon RX 580 Nitro+.

Choć BYKSKI nie jest marką przesadnie rozpoznawalną w Europie, ich produkty można bez większych trudności sprowadzić z Chin poprzez serwisy takie jak AliExpress. Teraz entuzjaści chłodzenia wodnego zyskują kolejny argument przemawiający za zainteresowaniem się ofertą rzeczonej firmy, bo oto BYKSKI zaprezentowało pierwszy i na chwilę obecną jedyny blok wodny typu full-cover dla Radeona RX 580. Konstrukcja przeznaczona jest dla modelu Sapphire Radeon RX 580 Nitro+. Wykonano ją z elektrolitycznej miedzi, pokrytej ochronną warstwą niklu, dopełniając bezbarwnym topem z pleksi. Producent gwarantuje wysoką wydajność bloku, powołując się na system miniaturowych kanalików o rozpiętości równej zaledwie 0,5 milimetra. Oczywiście, jak przystało na blok wodny typu full-cover, A-SP58PLAT-X chłodzi nie tylko rdzeń graficzny Ellesmere XT, ale także sekcję zasilania i VRAM.

BYKSKI A-SP58PLAT-X to blok wodny typu full-cover, wykonany z elektrolitycznej miedzi i przeznaczony dla Radeona RX 580 od Sapphire.

Niestety, jako iż Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ jest produktem całkowicie autorskim, cechującym się unikalnym rozłożeniem elementów na laminacie, blok wodny BYKSKI nie wspiera jakichkolwiek innych Radeonów RX 580, pomijając ewentualne "bliźniaki" od Sapphire. Jednocześnie nie wyjawiono, czy producent zamierza wypuścić kolejne odmiany, czy może poprzestanie na wspomnianym Sapphire Radeon RX 580 Nitro+. Wiadomo tylko, że równolegle dostępna jest wersja bloku dla referenta, który to jednak nie jest, delikatnie mówiąc, szczególnie popularnym modelem. Blok BYKSKI A-SP58PLAT-X został wyceniony na ekwiwalent 85 dolarów, co po uwzględnieniu aktualnego kursu walut przekłada się na blisko 330 złotych. Patrząc na realia rynku, niniejsza cena nie wydaje się przesadnie wysoka, choć zapewne dojdzie do niej jeszcze cło.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BYKSKI A-SP58PLAT-X – blok wodny dla Sapphire Radeon RX 580 Nitro+

 0