Byli kierownicy Apple zakładają firmę, by konkurować z Intelem i AMD

Byli kierownicy Apple zakładają firmę, by konkurować z Intelem i AMD

Nuvia chce wykorzystać doświadczenie zespołu, które zdobyli przy opracowywaniu mobilnych procesorów dla urządzeń zasilanych bateriami i przenieść je do branży prądożernych centrów danych. Wzrost efektywności może być wysoce atrakcyjny dla właścicieli centrów danych. Trzech byłych pracowników wyższego szczebla, którzy pracowali przy produkcji układów Apple na potrzeby iPhone'ów, uruchomiło na początku tego roku startup o nazwie Nuvia Inc., którego celem jest zaprojektowanie procesorów do użytku w centrach danych. W piątek to trio - John Bruno, Manu Gulati i Gerard Williams III - ogłosiło, że zebrali 53 miliony dolarów, co ma pomóc im powiększyć swój zespół do około 100 pracowników do końca roku.

Na rynku zdominowanym przez Intela, gdzie z impetem wdarło się AMD, pojawi się wkrótce nowy gracz. Nuvia ma szanse sporo namieszać na rynku procesorów przeznaczonych dla centrów danych. Kluczowym inwestorem jest Dell.

Williams w wywiadzie dla Reutres powiedział, że obszar ten jest gotowy na innowacje i postęp. Patrick Moorhead, analityk w Moor Insights & Strategies, uważa, że ​​firma może faktycznie coś osiągnąć na tym polu. "Zajmuję się firmami półprzewodnikowymi od 30 lat. Nigdy nie ma żadnych gwarancji, ale udało mi się zobaczyć, że odnoszące największe sukcesy firmy półprzewodnikowe mają prawdziwe gwiazdy wśród architektów i programistów" - powiedział Moorhead.

Co ciekawe, jednym z kluczowych inwestorów Nuvii jest Dell Technologies Capital, który jest jednym z największych klientów Intela. Nie musi to jednak oznaczać, że Dell użyje układów Nuvia. Scott Darling, prezes DTC, powiedział, że trzeba mieć światowej klasy zespół, aby zrobić coś na tyle nietypowego, że zwycięży pomimo reakcji konkurencji. "Wydaje nam się, że znaleźliśmy coś takiego w Nuvia" - dodał.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Byli kierownicy Apple zakładają firmę, by konkurować z Intelem i AMD

 0