Były analityk CIA o Twitterze: „Ta wolność słowa to po prostu nonsens”

Były analityk CIA o Twitterze: „Ta wolność słowa to po prostu nonsens”

Były analityk CIA, Bob Baer, ​​w wywiadzie dla Borisa Sancheza z CNN powiedział, że idea „wolności słowa” na Twitterze Elona Muska to „ nonsens”.

Sanchez rozpoczął dyskusję, zauważając, że Musk niedawno powiedział, że zablokowane konta zostaną przywrócone , po tym, jak zapytana przez Elona społeczność opowiedziała się za udzieleniem amnestii kontom, które wcześniej zostały ocenzurowane przez Twittera. Baer powiedział: „Cóż, Boris, mogę ci powiedzieć jedno, Putin będzie na całym Twitterze”. „Jeśli nie ma na to żadnych przepisów, fałszywe konta, przejęte konta i tak dalej – to dla niego wielka szansa. Więc kiedy mówi o popularnej narracji, Musk, tak naprawdę mówi o rosyjskim wywiadzie”.

Były analityk CIA powiedział, że idea Elona Muska to nonsens, który doprowadzi do przejęcia Twittera przez Rosję do kampanii przeciw USA i Ukrainie. "Putin będzie na całym Twitterze".

Dodał: „Rosjanie czekają na coś takiego. Potrzebują kampanii propagandowej przeciwko Stanom Zjednoczonym i przeciwko naszemu poparciu dla Ukrainy, i będą na całym Twitterze – gwarantuję to – wspierając skrajną prawicę, plany, żądania zaprzestania zbrojeń Ukrainy. Po prostu czekaj." Baer wyjaśnił, w jaki sposób Rosja może wykorzystać platformę do kampanii dezinformacyjnej: „Putin i Rosjanie zamierzają użyć tego jako narzędzia do ratowania się na Ukrainie. I wiesz, czy to zadziała, czy nie, nie wiem. Ale zobaczymy, jak tylko te ograniczenia znikną, zobaczymy wszędzie Rosjan”.

Zapytany, jak Twitter może walczyć z rozprzestrzenianiem się dezinformacji, Baer powiedział, że platforma już to robiła, zanim Musk przejął władzę. „Cóż, dlatego Twitter sprzed czasów Muska miał 7000 osób przeglądających te konta. Możesz je wybrać za pomocą algorytmów, możesz je wybrać, patrząc na nie. Możesz sprawdzić adresy IP i całą resztę i po prostu je zablokować” – wyjaśnił analityk CIA. (Tutaj warto wtrącić, że 7000 to przybliżona łączna liczba pracowników na Twitterze, a nie wielkość zespołu moderacyjnego). Baer skrytykował pomysł Muska na wolność słowa, mówiąc: „I to nie jest w porządku. I wiesz, ta wolność słowa to po prostu nonsens, bo nie możesz iść do kina i krzyczeć „pali się!” To niezgodne z prawem”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były analityk CIA o Twitterze: „Ta wolność słowa to po prostu nonsens”

 0