Były CEO Google przeciwko anonimowości podczas dostępu do generatywnych platform AI

Były CEO Google przeciwko anonimowości podczas dostępu do generatywnych platform AI

Eric Schmidt, były dyrektor generalny Google, który wcześniej powiedział: „Jeśli robisz coś, o czym nie chcesz, żeby ktokolwiek wiedział, może w ogóle nie powinieneś tego robić”, zeznał, że ludzie nie powinni uzyskiwać „prawdziwej anonimowości” podczas korzystania z generatywnych systemów tzw. sztucznej inteligencji, która może generować różne rodzaje treści.

Schmidt skomentował generatywną sztuczną inteligencję podczas zeznań na przesłuchaniu Komisji Nadzoru Izby zatytułowanym: „Postępy w sztucznej inteligencji: czy jesteśmy gotowi na rewolucję technologiczną?” Podczas przesłuchania były dyrektor generalny Google przedstawił trzy zasady dotyczące tego, jak ludzie powinni wchodzić w interakcje z generatywnymi platformami sztucznej inteligencji, z których jedna dotyczyła pozbawienia użytkowników prawdziwej anonimowości. „Musisz wiedzieć, kim są użytkownicy, nawet jeśli nie powiesz użytkownikowi końcowemu, kim oni są, musi istnieć jakieś pojęcie o tym, kim są i skąd pochodzą” – powiedział Schmidt. „Prawdziwa anonimowość ukryta za zaporą pozwoliłaby na ataki na państwa narodowe”.

Anonimowy dostęp do generatywnych systemów może być zagrożeniem - tak przekonuje były CEO Google, który mocno inwestuje w rozwój AI w USA.

Perspektywa braku możliwości anonimowego korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji jest nie tylko ciosem dla prywatności jednostki, ale ta propozycja pochodzi od kogoś, kto miał znaczący wpływ na politykę AI w USA. Schmidt pomógł sfinansować pensje niektórych urzędników Bidena, którzy zostali umieszczeni w departamentach federalnych, aby skupić się na sztucznej inteligencji. Eric Schmidt, który doradzał także Kongresowi Stanów Zjednoczonych (USA) i Białemu Domowi, pomógł wypłacić pensje ponad 24 urzędnikom administracji Bidena poprzez darowizny od swojej firmy badawczo-inwestycyjnej Schmidt Futures na rzecz organizacji non-profit zajmującej się badaniami i rzecznictwem - Federacji Naukowców Amerykańskich (FAS).

Od sierpnia 2018 r. do października 2021 r. kierował Komisją Bezpieczeństwa Narodowego ds. Sztucznej Inteligencji (NSCAI) — komisją, która przedstawiła prezydentowi i Kongresowi zalecenia dotyczące rozwoju sztucznej inteligencji w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie bezpieczeństwa narodowego i obrony Stanów Zjednoczonych. Kiedy Schmidt przewodniczył NSCAI, kilku członków zespołu przejściowego Bidena pochodziło z Rebellion Defense – firmy AI zajmującej się obroną narodową i bezpieczeństwem, w którą Schmidt inwestuje.

Oprócz wpływania na politykę USA w zakresie sztucznej inteligencji, Schmidt dba również o swojej finanse, a Rebellion Defense jest tylko jedną z jego inwestycji w sztuczną inteligencję. W czasie, gdy był szefem NSCAI, Schmidt i powiązane z nim firmy dokonały ponad 50 inwestycji w firmy AI i wiele inwestycji w firmy zajmujące się bezpieczeństwem narodowym, które sprzedają rządowi technologie uczenia maszynowego .

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były CEO Google przeciwko anonimowości podczas dostępu do generatywnych platform AI

 0