Były dyrektor generalny GlobalFoundries China dołącza do SMIC

Były dyrektor generalny GlobalFoundries China dołącza do SMIC

SMIC jest obecnie największym i najbardziej zaawansowanym zakładem produkującym półprzewodniki na terenie Chin, a niektóre z głównych procesów technologicznych są z powodzeniem wykorzystywane w ich fabrykach. Obecnie SMIC umożliwia składanie zamówień na produkcję w procesie 14 nm i przymierza się do wprowadzenia 7 nm. Chociaż proces 7 nm będzie dostępny dopiero w czwartym kwartale tego roku, pewne jest, że Chiny będą miały konkurencyjne i co najważniejsze krajowe zakłady produkcyjne półprzewodników. Co więcej, fabryka ta będzie zależna od rządu, o czym dodatkowo może świadczyć ogromny zastrzyk finansowy, przekazany przez władze, by przyspieszyć rozwój placówki i opracowanie nowych technologii.  

SMIC zaczęło się bardzo dynamicznie rozwijać dzięki zastrzykowi pieniędzy od rządu Chin oraz pozyskaniu zamówień od Huawei, z możliwością rozszerzania współpracy wraz z rozwojem ich możliwości.

Jak donosi Wenxin Voice, aby uzyskać lepszą sprzedaż nowych projektów FinFET, SMIC postanowiło zatrudnić byłego dyrektora generalnego GlobalFoundries China, pana Bai Nonga. Bai Nong będzie współpracował z dr. Liang Mong Song, z którym będzie dzielił obowiązki zarządzania. Bai Long ma głównie odpowiadać za zwiększenie sprzedaży projektów FinFET firmy SMIC, przyciągając więcej klientów. Jest to bez wątpienia dobra decyzja, ponieważ osoba, która była dyrektorem generalnym Glo-Fo China, z pewnością ma mnóstwo kontaktów i klientów, którzy będą za nim podążać.

Większość ludzi postrzega SMIC jako gorszą fabrykę niż TSMC i nie bez powodu, ale nie powinno się lekceważyć ich potencjału. Zakład ma wielkie plany na resztę 2020 roku i będą próbowali jak najszybsciej osiągnąć 7 nm, całkowicie pomijając 10 nm, co jednak jest dość ryzykowne. HiSilicon, oddział zajmujący się projektowaniem układów dla Huawei, rozpoczął bliską współpracę z Semiconductor Manufacturing International (SMIC) i Chińczycy produkują już procesory Kirin 710, dla średniej klasy smartfonów. Wraz z szybkim rozwojem fabryki, Huawei może wkrótce całkowicie zacząć polegać na SMIC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były dyrektor generalny GlobalFoundries China dołącza do SMIC

 0