Były dyrektor Google ostrzega, że roboty mogą zastąpić ludzi w seksie

Były dyrektor Google ostrzega, że roboty mogą zastąpić ludzi w seksie

Były dyrektor Google ostrzegł podczas podcastu, że pojawienie się urządzeń napędzanych sztuczną inteligencją w połączeniu z możliwościami headsetów rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości spowoduje, że roboty zastąpią ludzi w seksie.

AR/VR i AI a seks

Przed takim scenariuszem ostrzega Mo Gawdata, były dyrektor biznesowy Google X - obecnie X, czyli tak samo, jak nazywać ma się Twitter :) który pojawił się w podcaście dotyczącym teorii wpływu (impact theory), prowadzonym przez Toma Bilyeu. Dla tych, którzy nie wiedzą, X to półtajne ramię badawczo-rozwojowe firmy, które zostało utworzone w 2010 roku jako próba rozwoju innowacyjnych rozwiązań pod firmą macierzystą Google, Alphabet.

Były dyrektor Google ostrzegł, że pojawienie się AI w połączeniu z możliwościami headsetów VR/AR spowoduje, że roboty zastąpią ludzi w seksie.

Gawdat wyjaśnił podczas podcastu, że gogle rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej, takie jak niedawno ogłoszony przez Apple Vision Pro czy Quest 3 od Meta, wkrótce będą wykorzystywane do tworzenia doświadczeń seksualnych i nie chodzi mu o zwykłe porno VR.

Były pracownik Google został zapytany, czy te urządzenia będą odczuwały, czy nie, na co odpowiedział: „Czy to naprawdę ma znaczenie, czy Morgan Freeman rozmawiający z tobą na ekranie to w rzeczywistości Morgan Freeman, czy awatar wygenerowany przez sztuczną inteligencję, jeśli jesteś przekonany, że to Morgan Freeman? Gubimy się w tych rozmowach o tym, czy oni żyją, czy są świadomi, nie ma znaczenia, jeśli mój mózg wierzy, że tak jest”.

Lekarze mają obiekcje

Pomimo prognoz Gawdata, badania przeprowadzone przez zespół brytyjskich lekarzy w 2018 roku wykazały, że roboty seksualne nie rozwiązałyby powszechnych problemów samotności wśród ludzi ani nie zmniejszyłyby liczby brutalnych przestępstw seksualnych.

„Pozostaje nieudowodnione, że potrzeby intymności zostaną zaspokojone, a może nawet dojść do pogorszenia niepokoju” – napisali lekarze. „Podczas gdy człowiek może naprawdę pragnąć seksbota, odwzajemnienie tego uczucia można jedynie sztucznie naśladować”, co zdaniem naukowców nie jest rozwiązaniem. Tak więc coś co dla jednych może wydawać się spełnieniem marzeń, może w rzeczywistości okazać się prawdziwym problemem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były dyrektor Google ostrzega, że roboty mogą zastąpić ludzi w seksie

 0