Były Pracownik ADT Security przyznał się do zdobywania nieuprawnionego dostępu do kamer klientów

Były Pracownik ADT Security przyznał się do zdobywania nieuprawnionego dostępu do kamer klientów

Były pracownik ADT Security, 35-letni Telesforo Aviles przyznał się do bezprawnego uzyskiwania dostępu do kamer klientów w celu podglądania atrakcyjnych jego zdaniem kobiet. Mężczyzna obserwował użytkowniczki systemu monitoringu obsługiwanego przez jego firmę w rejonie Dallas. W ciągu czterech i pół roku potajemnie oraz niezgodnie z prawem uzyskiwał dostęp do 200 kont użytkowników podglądając ich 9600 razy. Sprawą zainteresowało się FBI, a zainteresowany usłyszał zarzut "oszustwa komputerowego", za które grozi mu nawet do 5 lat więzienia. "Oskarżony, któremu powierzono ochronę domów klientów, zamiast tego podglądał ich w najbardziej intymnych momentach" - powiedział pełniący obowiązki prokuratora Prerak Shah. Dodał też, że cieszy się z możliwości pociągnięcia Avilesa do odpowiedzialności za popełniony czyn.

Były pracownik ADT, 35-letni Telesforo Aviles przyznał się do bezprawnego uzyskiwania dostępu do kamer klientów w celu podglądania atrakcyjnych jego zdaniem kobiet. Za popełniony czyn grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Były Pracownik ADT Security przyznał się do zdobywania nieuprawnionego dostępu do kamer klientów

ADT Security zostało poinformowane o problemie 23 kwietnia, kiedy klient zadzwonił, aby zgłosić nieautoryzowaną wiadomość e-mail na swoim koncie. "Niestety, nasze dochodzenie wykazało, że podczas wizyty serwisowej jeden z naszych techników z obszaru Dallas dodał swój prywatny adres e-mail do konta klienta, aby uzyskać nieautoryzowany dostęp, i zrobił to samo podczas wizyt serwisowych u innych osób w w Dallas" - stwierdziła firma. Gdy tylko ten fakt został odkryty pracodawca rozwiązał umowę z Avilesem oraz powiadomił organa ścigania. Przedsiębiorstwo przeprosiło odbiorców swoich usług. Oczywiście inną kwestią pozostaje to jak pracownik mógł tak bezproblemowo podglądać innych ludzi w intymnych sytuacjach i został wykryty tak późno? Być może zabrakło odpowiedniej weryfikacji.

Co ciekawe przed podłączeniem inteligentnych kamer czy sprzętów do monitorowania niemowląt w ubiegłym roku przestrzegało Brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa (NCSC). Chodzi bowiem o hakerów, którzy przy słabych zabezpieczeniach mogą uzyskać dostęp do zdjęć, nagrań czy podglądać obraz z kamery na żywo. BBC informowało o kilku przypadkach, kiedy przestępcy uzyskali dostęp do urządzenia, zaś jeden z nich podając się za św. Mikołaja rozmawiał z dziewczynką. Warto zaznaczyć, że hakerzy najczęściej włamują się do sprzętów ze zmienionymi ustawieniami producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były Pracownik ADT Security przyznał się do zdobywania nieuprawnionego dostępu do kamer klientów

 0