Były pracownik Valve udostępnił scenariusz Half-Life 2 Episode 3

Były pracownik Valve udostępnił scenariusz Half-Life 2 Episode 3

Marc Laidlaw, były scenarzysta Valve, który w zeszłym miesiącu rozmawiał z autorami bloga Arcade Attack o Half-Life 3, właśnie udostępnił scenariusz Half-Life Episode 3.

Laidlaw był weteranem Valve, aczkolwiek nie brał udziału w tworzeniu pierwszej części, jednak począwszy od powiązanych z nią dodatków i kontynuacji, przejął obowiązki scenarzysty w firmie Gabe'a Newella. W styczniu 2016 opuścił studio i przyznał, że nie miałby już zamiaru tam wracać nawet jeśli oficjalnie prace nad Half-Life 3 zostałyby wznowione. Jego wizja scenariusza trzeciej części kultowej serii miała być radykalnym odejściem od poprzednich odsłon, aczkolwiek wyjawił, że Valve nigdy nie miało formalnego, solidnego planu deweloperskiego związanego z Half-Life 3. Być może właśnie uznany pisarz, nagradzany w końcu nagrodą Philipa K. Dicka za swoje własne powieści science-fiction, doszedł do wniosku, że jego talenty się marnują i odszedł. Tak, czy inaczej, dzisiaj dokonał czegoś, od czego zawrzało w całym Internecie...

Dzisiaj właśnie udostępnił na Twitterze tekst pod tytułem "Epistle 3", który zawiera list napisany przez osobę imieniem Gertie Fremont (protagonista Half-Life to Gordon Freeman - przyp. red.), opisującą wydarzenia na statku Hyperborea (w Half-Life 2 był to słowotwórczo powiązany Borealis) z udziałem rasy kosmitów zwanych Disparate (jest to antonim słowa Combine). Zbieżność nazw i zabiegi stylistyczne nie pozostawiają złudzeń, że prawdopodobnie mamy tutaj do czynienia z Half-Life Episode 3. W tym momencie nie można wejść na stronę Laidlawa, a tekst można przeczytać pod tym adresem. Fani zdążyli już odszyfrować nazewnictwo i tutaj możecie zobaczyć jak wygląda całość w świetle kanonu Half-Life. Co ciekawe, grafiki koncepcyjne z 2012, które wyciekły do Internetu potwierdzają pewne elementy zawarte w tekście. Co ciekawe, Laidlaw wcale nie powiedział, że kontynuacja jest wykluczona. W odniesieniu do zapytania o szanse na rozwinięcie relacji pomiędzy G-Manem a Alyx Vance, autor powiedział, że Valve nadal może chcieć wyjaśnić i rozwinąć ten wątek w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były pracownik Valve udostępnił scenariusz Half-Life 2 Episode 3

 0