Były producent GTA założył nowe studia developerskie

Były producent GTA założył nowe studia developerskie

Leslie Benzies to człowiek, który stał na czele prac nad serią Grand Theft Auto - od GTA III do GTA V. Niedawno miał zatarg z byłymi pracodawcami z Rockstar. Teraz założył kilka nowych firm zajmujących się tworzeniem gier video.

Jedno z tych nowych studiów to Royal Circus Games Limited. Jak donosi The Scotsman, będzie się ono zajmować grami na konsole, PC i urządzenia mobilne. Benzies złożył wniosek o przyznanie znaku towarowego marce "Time for a New World" - być może pierwszej gry szkockich developerów.

Nie jest to jednak jedyne przedsięwzięcia byłego dyrektora Rockstar North - niedawno skonsolidował pięć różnych firm, które teraz będą operować pod wspólną egidą, Royal Circus. Benzies planuje  także wprowadzenie własnej marki headsetów Wirtualnej Rzeczywistości - VR-Chitect.

Były producent serii GTA jest obecnie w trakcie rozprawy sądowej - pozwał Rockstar Games i Take-Two Interactive za niezapłacone tantiemy, żądając od firm 150 milionów dolarów. Benzies opuścił Rockstar w 2016 i uważa, że Rockstar North i Take-Two wymusiło jego odejście, jak również pozbawiło go możliwości odbierania należnych mu opłat licencyjnych. W pozwie wyszczególnieni są główni twórcy serii GTA - bracia Houser, ale obydwaj wypierają się zarzutów.

Leslie Benzies

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były producent GTA założył nowe studia developerskie

 0