Były zawodnik NASCAR ukarany za próbę celowego taranowania graczy w iRacing

Były zawodnik NASCAR ukarany za próbę celowego taranowania graczy w iRacing

Scott Speed były zawodnik NASCAR i Formuła 1 został zawieszony w popularnej grze wyścigowej iRacing.

Cała afera zaczęła się zaraz po tym jak upubliczniono materiał filmowy na którym wyżej wspomniany jegomość próbował celowo uderzać w pozostałych uczestników rajdu. Sam zainteresowany potwierdził, że otrzymał banicję zaraz po zarejestrowaniu na streamie Jake'a "YTBigz" Hewlett tego wydarzenia. iRacing jest popularnym produktem skierowanym zarówno dla profesjonalnych kierowców jak tych próbujących zaistnieć w tym świecie, a więc wspomniane przypadki są traktowane niezwykle poważne i z należytą surowością. Co ciekawe nie jest to pierwszy tego rodzaju wybryk owego jegomościa - w grudniu ubiegłego roku zdecydował się zastosować wiele niebezpiecznych manewrów podczas jednego z wyścigów, co również zostało nagrane na klipie. Jednak nie wiemy, czy wówczas otrzymał on ostrzeżenie. 

Scott Speed, były kierowca m.in. NASCAR złamał regulamin w sieciowej grze wyścigowej iRacing, za co został surowo ukarany

Speed postanowił wystosować oficjalne oświadczenie w którym zaznaczył, że mamy do czynienia z grą, nie prawdziwym życiem. Dodatkowo nie był by sobą gdyby próbował oskarżać człowieka, próbującego go przypadkowo uderzyć w tego typu zabawie. Jednak rozumie stanowisko twórców iRacinga i przyjmuje je z należytą pokorą. Na koniec postanowił przeprosić wszystkich za swe zachowanie. iRacing jest dość starym symulatorem, który swoją premierę miał 26 sierpnia 2008 roku. Jego autorzy praktycznie od samego początku starali się położyć nacisk na maksymalnie realistyczne odwzorowanie zachowań pojazdów, czy samych kierowców (do tego celu użyto specjalnych laserowych systemów). Z iRacing.com Motorsport Simulations odpowiedzialnym za projekt współpracuje szereg znanych firm jak choćby Williams F1, czy Nascar.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Były zawodnik NASCAR ukarany za próbę celowego taranowania graczy w iRacing

 0