Call of Duty: Black Ops 4 - Activision chwali się jakością gry na PC

Call of Duty: Black Ops 4 - Activision chwali się jakością gry na PC

Pomimo iż do premiery Call of Duty: Black Ops 4 pozostały jeszcze dwa miesiące to twórcy nie przestają zasypywać nas kolejnymi informacjami oraz materiałami wideo poświęconymi oczekiwanej grze. Tym razem wydawca produkcji firma Activision postanowiła pochwalić się optymalizacją silnika gry pod kątem komputerów. Oczywiście w związku z tym Call of Duty: Black Ops 4 wspiera praktycznie większość nowoczesnych funkcji od obsługi wielu monitorów, rozdzielczości 4K po nielimitowaną w przeciwieństwie do konsol liczbę klatek. Dodatkowo balans rozgrywki również został zrównoważony specjalnie pod platformę komputerową. Co dokładnie oznacza, to stwierdzenie nie wiadomo, ale zapewne odnosi się głównie do obsługi myszki i klawiatury, co w przypadku gier z perspektywy pierwszej osoby ma kolosalne znaczenie.

Call of Duty: Black Ops 4 w wersji na PC może pochwalić się znacznie lepszą niż w przypadku konsol optymalizacją.

Jak przyznał Thomas Wilson szef studia Beenox współpracującego nad grą, deweloperzy starają się wsłuchiwać w głos pecetowej społeczności, co przekłada się na zwiększenie funkcjonalności Call of Duty: Black Ops 4. Niestety, choć autorzy chwalą się wyższością komputerowego portu nad konsolowym, to okazuje się, że testy drugiej bety, które startują 14 września w pierwszej kolejności rozpoczną się na PlayStation 4 (użytkownicy pozostałych platform otrzymają dostęp dzień później). Wówczas sprawdzimy reklamowany przez Activision inspirowany battle royale tryb Blackout. O samej rozgrywce wiemy obecnie bardzo mało poza tym, że dostaniemy znacznie większą lokację względem pozostałych w grze map oraz poprowadzimy dostępne pojazdy (ich lista też nie została jeszcze ujawniona).

Chwalenie się istotnymi zmianami jest oczywiście uzasadnione, ponieważ wydawca pragnie przekonać do swego produktu jak największą grupę odbiorców, jednak wydaje się, że najnowsza odsłona utytułowanej marki w wydaniu PC poza przytoczonymi wyżej nowościami nie różni się jakoś szczególnie mocno od konsolowego odpowiednika, aczkolwiek ostatecznie potwierdzić te słowa mogą wyłącznie bezpośrednie testy gry. Warto także podkreślić, że nowe Call of Duty w wydaniu PC będzie po raz pierwszy dostępne nie na popularnym Steam, a Battle.net. Powód takiej decyzji, mimo iż na pierwszy rzut oka wydaje się odrobinę zaskakujący, to w praktyce nie oszukujmy się, ale tak uznana marka jaką jest Call of Duty nie musi się martwić o gorsze wyniki sprzedaży. Ponadto ekipa Blizzarda bardzo chętnie pomaga studiu odpowiadającemu za Black Ops 4 odpowiednim wykorzystaniem dostępnych systemów społecznościowych i zabezpieczeń oraz stabilności serwerów. Gra pojawi się na rynku 12 października bieżącego roku, czyli kilka dni wcześniej od Battlefielda V, z którym w tym roku będzie rywalizować o serca fanów strzelanek, jak również gatunku battle royale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops 4 - Activision chwali się jakością gry na PC

 0