Call of Duty: Black Ops 4 - mapa Nuketown zaprezentowana na zwiastunie

Call of Duty: Black Ops 4 - mapa Nuketown zaprezentowana na zwiastunie

Call of Duty: Black Ops 4 pomimo braku klasycznej kampanii fabularnej i wbrew oczekiwaniom niektórych branżowych ekspertów, zostało przez fanów odebrane bardzo pozytywnie. Już kilka dni po debiucie Acitivision pochwaliło się, że ich gra zdołała pobić początkową sprzedaż wcześniejszej odsłony, czyli Call of Duty: WWII. Bez wątpienia głównym powodem tak świetnych statystyk jest nowy tryb Blackout inspirowany popularnym obecnie battle royale, bo chociaż Call of Duty: Black Ops 4 oferuje kilka wariantów zabawy, np. kampanię z zombie czy tradycyjny multiplayer, to właśnie Blackout posiadacze gry odpalają najczęściej. Czy w przypadku braku battle royala Black Ops 4 powtórzyłby sukces wcześniejszych odsłon? Trudno teraz wyrokować, ale ten ruch Treyarch był strzałem w dziesiątkę.

Mapa Nuketown trafi do właścicieli Call of Duty: Black Ops 4 już w najbliższy piątek.

Twórcy jeszcze przed debiutem najnowszej odsłony Call of Duty obiecali posiadaczom gry, również tym wyposażonym w płatną przepustkę sezonową, wiele ciekawych dodatków rozszerzających całe uniwersum. Teraz poznaliśmy pierwszy pakiet, który o dziwo będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych. Dokładnie w najbliższy piątek otrzymamy do dyspozycji zlokalizowaną w Rosji mapę Nuketown, którą możemy podziwiać na widocznym powyżej zwiastunie. Warto podkreślić, że zgodnie z tradycją mapę w pierwszej kolejności otrzymają użytkownicy PlayStation 4, a dopiero po siedmiu dniach Nuketown trafi do rąk właścicieli komputerów i konsoli Xbox One. Co ciekawe, Nuketown to odświeżona i doskonale znana fanom Call of Duty miejscówka, która pojawiła się także w pierwszym Black Ops - jest to jedna z najmniejszych map dostępnych w serii przedstawiająca typowe amerykańskie przedmieście.

Niestety największą zmianą jest fakt, że do Call of Duty: Black Ops 4 nie zakupimy dodatków oddzielnie, bowiem wszystkie DLC wchodzą w skład Karnetu Sezonowego, którego cena oscyluje w okolicach 200 złotych. Decydując się na taką przepustkę dostaniemy m.in. nową kampanię do trybu o zombie czy cztery dodatkowe epizody, a także 12 map do trybu wieloosobowego i cztery nowe postacie dostępne w ramach Blackout. Activision obrało więc odmienną względem Electronic Arts drogę, ponieważ największy tegoroczny konkurent Black Ops 4, Battlefield 5, zaproponuje wszystkie rozszerzenia za darmo. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku dowiemy się jakiś czas po debiucie Battlefielda 5. Pamiętajmy jednak, że battle royale w produkcji EA DICE pojawi się dopiero w marcu przyszłego roku, co może mieć znaczenie dla początkowej sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops 4 - mapa Nuketown zaprezentowana na zwiastunie

 0