Call of Duty: Black Ops 4 najlepiej sprzedającą się grą w 2018 roku

Call of Duty: Black Ops 4 najlepiej sprzedającą się grą w 2018 roku

Wielu spodziewało się, że Call of Duty: Black Ops 4 będzie jednym z gorszych odsłon całej serii ze względu na brak kampanii dla pojedynczego gracza, okazuje się jednak, że to wcale nie tryb fabularny musi odpowiadać za ogromną sprzedaż. Konsumenci rzucili się na produkcję  studia Treyarch, co niewątpliwie ma związek z eksperymentem w postaci wprowadzenia trybu battle royale o nazwie Blackout do świata Call of Duty. Według danych dostarczonych przez NPD Group, Call of Duty: Black Ops 4 na amerykańskim rynku stało się nie tylko najlepiej sprzedającym się tytułem października, ale również najlepiej sprzedającą się produkcją w całym 2018 roku i to w tak krótkim czasie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że statystyka ta znajdzie przełożenie również na nasz kontynent.

W Ameryce Call of Duty: Black Ops 4 znajduje się na szczycie list sprzedaży, ale po piętach depcze mu Red Dead Redemption 2. Do końca roku jeszcze ponad miesiąc i sytuacja jeszcze może ulec zmianie.

Strzelanka Treyarch stałą wskoczyła ponadto na 8 miejsce największych premier w całej historii Ameryki odkąd NDP Group rozpoczęło analizy sprzedaży w 1995 roku oraz jest drugą najlepiej sprzedającą się grą w okresie ostatnich 12 miesięcy, a Black Ops 4 wyprzedziło tylko Call of Duty: WWII. Część graczy może być zaskoczona faktem, że Black Ops 4 wyprzedziło taki hit jak Red Dead Redemption 2, jednak są tego konkretne powody. Najnowsze Call of Duty wydano 12 października, a RDR2 pojawiło się dopiero 2 tygodnie później, co mogło zapewnić wojennej strzelance przewagę chociażby w dłuższej obecności na rynku.

Red Dead Redemption 2 radzi sobie również świetnie, trzykrotnie przebijając już wyniki sprzedażowe pierwszej odsłony i to w zaledwie w 9 dni sprzedaży uwzględnionej w raporcie. Pierwsze Red Dead Redemption pojawiło się w maju 2010 roku i było najlepiej sprzedającym się tytułem miesiąca z wynikiem 1,5 miliona kopii na wszystkich platformach.  Szacuje się, że RDR2 przyniosło 725 milionów dolarów w światowej sprzedaży detalicznej w ciągi zaledwie trzech dni od premiery i miało najlepszy weekend otwarcia w całym przemyśle rozrywkowym. 

10 najlepiej sprzedających się gier tego roku w USA

 1. Call of Duty: Black Ops 4**
 2. Red Dead Redemption II
 3. Far Cry 5
 4. Marvel’s Spider-Man
 5. NBA 2K19
 6. God of War 2018
 7. Monster Hunter: World
 8. Madden NFL 19**
 9. Grand Theft Auto V
 10. Call of Duty: WWII**

PS4

 1. Call of Duty: Black Ops 4
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin’s Creed: Odyssey
 4. Marvel’s Spider-Man
 5. Soul Calibur VI
 6. NBA 2K19
 7. FIFA 19
 8. WWE 2K19
 9. Madden NFL 19
 10. My Hero One’s Justice

Xbox One

 1. Call of Duty: Black Ops 4
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin’s Creed: Odyssey
 4. Forza Horizon 4
 5. NBA 2K19
 6. Madden NFL 19
 7. FIFA 19
 8. WWE 2K19
 9. Soul Calibur VI
 10. Shadow Of The Tomb Raider

Switch

 1. Super Mario Party
 2. Mario Kart 8
 3. Super Mario Odyssey
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 5. Diablo III
 6. Starlink: Battle For Atlas
 7. Dark Souls Remastered
 8. The World Ends with You: Final Remix
 9. Lego DC Super Villains
 10. My Hero One’s Justice

** Nie uwzględniono sprzedaży cyfrowej na PC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops 4 najlepiej sprzedającą się grą w 2018 roku

 0