Call of Duty: Black Ops 4 - wystartowały beta testy. Blackout na gameplayu

Call of Duty: Black Ops 4 - wystartowały beta testy. Blackout na gameplayu

Zgodnie z oczekiwaniami wystartowały beta testy jednego z ciekawszych trybów nadchodzącego Call of Duty: Black Ops 4 inspirowanego battle royale Blackout. Testową wersję gry udostępniono na razie wyłącznie na PlayStation 4, ale już 14 września pojawi się ona również na komputerach. Choć do tej pory ciężko było oczekiwać pełnoprawnego zapisu z rozgrywki to dzięki testom otrzymaliśmy wysyp nowych materiałów wideo prezentujących bezpośredni gameplay. Cóż, przyglądając się grze nie sposób nie odnieść wrażenia, że inspiracja najpopularniejszym reprezentantem gatunku battle royale Playerunknown's Battlegrounds jest bardzo silna, aczkolwiek pojawiło się kilka elementów, których na próżno szukać w PUBG np. helikoptery lub spora ilość innych pojazdów.

Rozgrywka zaprezentowana w Blackout wydaje się być dynamiczna i interesująca.

Wbrew wcześniejszym głosom sama rozgrywka wygląda na dość dynamiczną zaś system strzelania nie budzi większych zastrzeżeń zważywszy na fakt, iż mówimy o wersji konsolowej gdzie sterujemy nie myszką, tylko gamepadem. W podobnym tonie wypowiada się spora część osób chwalących jakość trybu Blackout pomimo występowania kilku błędów technicznych, które oczywiście zostaną wyeliminowane do czasu debiutu finalnego wydania produkcji. Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od PUBG lub Fortnite maksymalna liczba uczestników biorących udział w danej rozgrywce wynosi nie 100 osób, tylko 80 graczy, co biorąc pod uwagę rozmiary mapy zdaje się wystarczające. Co ciekawe deweloperzy nie wykluczają zwiększenia dostępnego limitu w nieznanej przyszłości.

To nie jedyna ważna nowość w Call of Duty: Black Ops 4. Do następnej zalicza się zastąpienie tradycyjnej kampanii fabularnej historiami poszczególnych Specjalistów dostępnych w ramach multiplayera. Niestety na pierwszy rzut oka wydaje się to błędnym posunięciem, ponieważ odwieczny rywal w postaci Battlefield 5 będzie posiadał normalną warstwę fabularną. Jednak jak ostatecznie spisze się pomysł Treyarch dowiemy się oczywiście w momencie debiutu. Nie ulega wątpliwości, że przed Activision ciężka przeprawa w drodze po serca fanów marki, którzy są zwyczajnie znudzeni ostatnimi odsłonami, a tym samym dość sceptycznie nastawieni do samego Black Ops 4. Premierę gry zaplanowano na 12 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops 4 - wystartowały beta testy. Blackout na gameplayu

 0