Call of Duty: Black Ops 6 potrzebuje 309 GB wolnego miejsca na dysku? Twórcy rozwiewają wątpliwości

Call of Duty: Black Ops 6 potrzebuje 309 GB wolnego miejsca na dysku? Twórcy rozwiewają wątpliwości

Współczesne gry zajmują wiele miejsca na nośnikach danych, a przodującą serią pozostaje Call of Duty. Black Ops 6 nie będzie tu odstępstwem od normy i pochłonie z naszych dysków jeszcze więcej.

Call of Duty: Black Ops 6 był bohaterem pokazu Xbox Showcase, a do sieci przedostaje się coraz więcej szczegółów o grze, jak również to ile miejsca na dysku ma wymagać. I tak w mediach gruchnęła wieść, że będzie to 309 GB. Jest to wzmianka znaleziona na oficjalnej stronie poświęconej wersji Xbox Series X/S, ale trudno oczekiwać, by na innych platformach sprzętowych rozmiar produkcji był mniejszy.

Call of Duty: Black Ops 6 wbrew pierwotnej informacji nie będzie wymagał aż 309 GB miejsca na dysku. Będzie to jednak kolejna gra z serii, która ze spokojem przekroczy poziom 100 GB.

Informacja ta zaniepokoiła graczy, bowiem dysk w konsoli Microsoftu oferuje 1 TB pojemność, więc Call of Duty: Black Ops 6 zabierze z tego sporą część, co będzie problematyczne dla osób posiadających zainstalowane inne tytuły. Do sprawy odnieśli się jednak deweloperzy, którzy zapewnili, iż podane 309 GB nie odzwierciedla stanu faktycznego.

309 GB to nie rozmiar Black Ops 6, ale całej zawartości w tym launchera CoD HQ, Modern Warfare 2, MW3, Warzone oraz dodatkowej zawartości do pobrania. Rzeczywisty rozmiar Call of Duty: Black Ops 6 zostanie ujawniony dopiero bliżej premiery. Może nie będzie to ponad 300 GB, ale raczej będzie to kolejna gra o pojemności ponad 100 GB.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops 6 potrzebuje 309 GB wolnego miejsca na dysku? Twórcy rozwiewają wątpliwości

 0