Call of Duty: Black Ops Cold War oficjalnie. Pokaz gry już za kilka dni

Call of Duty: Black Ops Cold War oficjalnie. Pokaz gry już za kilka dni

Na temat nowej odsłony Call of Duty spekuluje się już od dłuższego czasu i trudno się temu dziwić, ponieważ przeważnie Activision zapowiadało nadchodzącą część serii jeszcze w pierwszej połowie roku, tymczasem jesteśmy już wyraźnie za półmetkiem, a wciąż nie doczekaliśmy się prezentacji tegorocznej edycji gry. To jednak wkrótce ulegnie zmianie, ponieważ wydawca właśnie potwierdził, że oficjalna, pełnoprawna zapowiedź nastąpi już za kilka dni, w najbliższą środę, 26 sierpnia. Teraz jednak otrzymaliśmy już ujawnienie tytułu Call of Duty: Black Ops Cold War oraz teaser, które potwierdzają dotychczasowe przecieki, sugerujące powrót serii do historycznych konfliktów i okresu zimnej wojny. Z doniesień wiemy, że gra w dużo większym stopniu eksploatować będzie wojnę w Wietnamie niż oryginalne Black Ops.

Tytuł Call of Duty: Black Ops Cold War oraz teaser potwierdzają dotychczasowe przecieki, sugerujące powrót serii do historycznych konfliktów i okresu zimnej wojny.

Opublikowany krótki zwiastun zdradza nam pewne wskazówki odnośnie warstwy fabularnej gry. Składa się on głównie z archiwalnych materiałów i wywiadów telewizyjnych z Jurijem Bezmienowem, radzieckim tajnym współpracownikiem pracującym dla KGB i na zlecenie działającym pod przykryciem dziennikarza. Trailer zdradza również, że historia gry inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Materiały przeplatane są zaś tekstem wspominającym Perseusza, czyli sowieckiego szpiega, który podobno zinfiltrował Projekt Manhatan podczas drugiej wojny światowej i skradł tajne dane związane z bombą atomową. Perseusz nigdy nie został złapany i mógł dostać się do najwyższych urzędników amerykańskiego rządu.

Warto dodać, że Call of Duty: Black Ops Cold War to powrót za stery serii ekipy Raven Software, która od kilku odpowiada wraz z Treyarch za tenniezwykle popularny shooter. Raven w 2010 roku dostarczyło na rynek dobrze przyjęte Singularity, ale gra nie sprzedała się najlepiej, więc Activision zaprzęgło tę ekipę do prac na serią Call of Duty. Z przecieków wiemy, że Call of Duty: Black Ops: Cold War oferować będzie kampanię singleplayer, tryb mutliplayer i kooperacyjny zombie, a pojawić ma się tu także battle royale Warzone. 26 sierpnia otrzymać mamy pełnoprawną prezentację wraz z rozgrywką, a premiera zapewne nastąpi na jesieni tego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops Cold War oficjalnie. Pokaz gry już za kilka dni

 0