Call of Duty: Black Ops Cold War zajmie nawet 250 GB na dysku komputera

Call of Duty: Black Ops Cold War zajmie nawet 250 GB na dysku komputera

Call of Duty: Black Ops Cold War zadebiutuje za 2 tygodnie - 13 listopada 2020 roku. Dzisiaj firma Activison Blizzard ujawniła wymagania sprzętowe gry w wersji na komputery osobiste. Trzeba przyznać, że są one bardzo szczegółowe, ponieważ twórcy określili dokładnie jakie podzespoły najlepiej mieć do: grania w sam tryb multiplayer, rekomendowane do wszystkich trybów rozgrywki, rekomendowane z włączonym śledzeniem promieni (ray tracing), rekomendowane dla profesjonalnych zawodników, a nawet wymagania konieczne do zagrania w nową produkcję w rozdzielczości 4K Ultra HD, również z włączonym śledzeniem promieni. Już Call of Duty: Warzone zajmuje sporo miejsce, ale Black Ops Cold War w skrajnym przypadku wymaga aż 250 GB przestrzeni i to w dniu premiery, więc z czasem wymagania mogą jeszcze wzrosnąć.

Call of Duty: Black Ops Cold War zajmie nawet do 250 GB miejsca na dysku w dniu premiery gry.

Call of Duty: Black Ops Cold War - wymagania sprzętowe

Aż 250 GB przestrzeni na dysku wymagane jest w momencie, w którym zamierzacie grać w Call of Duty: Black Ops Cold War w rozdzielczości 4K Ultra HD i z włączonym ray tracingiem. Oprócz tego musicie mieć naprawdę mocnego PC-ta z procesorem Intel Core i9-9900K lub AMD Ryzen 7 3700X, 16 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 3080. Wniosek jest prosty - raczej niewiele osób będzie mogło pozwolić sobie na taki luksus. W pozostałych przypadkach gra będzie zajmowała 175 GB przestrzeni dyskowej, co oczywiście nadal jest wartością wysoką. Rekomendowane wymagania to między innymi Core i5-2500K lub Ryzen 7 1800X, 12 GB pamięci RAM i grafika pokroju GTX 970, GTX 1660 Super lub RX 580. Jeśli myślicie o poważniejszym graniu, to warto mieć Core i7-8700K lub Ryzena 7 1800X, 16 GB RAM-u i kartę RTX 3070 lub RX Vega 64.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że z roku na rok gry cały czas rosną. Mowa przede wszystkim o produkcjach sieciowych, które cały czas są aktualizowane i wzbogacane o nową zawartość. Dlatego dziwić może, że takie PlayStation 5 wyposażone jest w zaledwie 825 GB przestrzeni na dane, co w prawdopodobnie skrajnym przypadku, ale jednak może wystarczyć na zainstalowanie zaledwie 3-4 gier. Zresztą niewiele lepiej jest w przypadku Xbox Series X, gdzie mamy dysk SSD o pojemności 1 TB. Z drugiej strony nie ma czemu się dziwić. Zwiększenie pojemności dysków w nowych konsolach mocno wpłynęłoby na ich cenę końcową, przez co mogłoby przekroczyć psychologiczną, cenową barierę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops Cold War zajmie nawet 250 GB na dysku komputera

 0