Call of Duty: Black Ops Gulf War. Ujawniono pierwsze konkretne szczegóły gry Treyarch

Call of Duty: Black Ops Gulf War. Ujawniono pierwsze konkretne szczegóły gry Treyarch

Za nami premiera Call of Duty: Modern Warfare 3, tymczasem trwają już prace nad przyszłoroczną odsłoną serii, którą ma być Black Ops Gulf War. Oto co wiemy o grze.

Call of Duty: Black Ops Gulf War to gra, która zadebiutuje w 2024 roku, a za jej powstanie odpowiada studio Treyarch. Nie jest to ostateczna nazwa, a w studiu deweloperzy określają projekt jako "Black Ops 6". Jeśli chodzi o miejsce akcji, historia ma rozegrać się podczas wojny w Zatoce Perskiej mającej miejsce 2 sierpnia 1990 – 28 lutego 1991 roku.

Call of Duty 2024 to Black Ops 6, który ma opowiedzieć historię z czasów wojny w Zatoce Perskiej.

Tak kampanię opisuje serwis Windows Central: "Akcja Black Ops „6” będzie rozgrywać się podczas wojny w Zatoce Perskiej, która była pierwszym poważnym konfliktem między Irakiem Saddama Husajna a koalicją sił zbrojnych pod przywództwem USA. Prezydent USA George Bush senior i premier Wielkiej Brytanii Margret Thatcher rozmieścili wojska u boku Egiptu i Arabii Saudyjskiej w Iraku po inwazji reżimu Husajna na Kuwejt, tworząc największą koalicję wojskową od czasów drugiej wojny światowej. Wyznaczyła także nową erę szeroko transmitowanych w telewizji konflikty zbrojne, a Operacja Pustynna Burza zyskała sławę dzięki relacjom na żywo w mediach, podczas wojny odbyły się także jedne z największych bitew pancernych w historii Ameryki, w erze przed wojną dronów".

Black Ops 6 ma opierać się na tradycyjnej technologii wojskowej, a nie futurystycznych broniach. Będzie to też mniej nowoczesne uzbrojenie względem tego co dodano do rebootów Modern Warfare 1-3. Tytuł podejmie próbę zbadania zróżnicowanej narracji o wojnie w Zatoce Perskiej, z krytycznym skupieniem się na różnych uczestnikach konfliktu. Będzie to powiązane z końcem ery zimnej wojny i zbadaniem niektórych jej konsekwencji.

Nowy Black Ops zaoferuje też bardziej tradycyjną walkę względem możliwości żołnierzy. Powrócą znane z Black Ops mapy Grind i WMD oraz bardziej klasyczny tryb zombie. Activision Blizzard zapewni przedpremierowy dostęp do Black Ops 6, aczkolwiek teraz zagramy nie tylko w kampanię fabularną ale również tryb zombie. Call of Duty 2024 jest najdłużej rozwijanym projektem w historii studia Treyarch.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Black Ops Gulf War. Ujawniono pierwsze konkretne szczegóły gry Treyarch

 0