Call of Duty: Mobile pojawi się w Europie

Call of Duty: Mobile pojawi się w Europie

Podczas gdy fani Call of Duty myślami są już przy tegorocznej odsłonie serii, którą prawdopodobnie będzie Modern Warfare 4, Activision postanowiło zaskoczyć, potwierdzając, że mobilna wersja dedykowana Androidowi oraz iOS trafi także do pozostałych miejsc globu m.in. Europy i Stanów Zjednoczonych. Gra powstająca we współpracy z popularnym deweloperem Tencent jest już dostępna dla użytkowników z Chin czy Australii i pierwotnie nie było planów dalszej ekspansji, aczkolwiek widzimy, iż wydawca postanowił zmienić pierwotne plany. Call of Duty: Mobile oparto na modelu free-to-play, z kolei całość działa na silniku Unity, co w ocenie autorów pozwoli zagwarantować doświadczenie znane z pełnoprawnych odsłon na większe urządzenia. Tytuł oferuje znane oraz doceniane tryby sieciowe np. klasyczny Team Deathmatch, Search and Destroy oraz Free-For-All.

Call of Duty: Mobile zostanie udostępnione w ciągu kilku miesięcy również dla graczy pochodzących z Europy.

Ponadto pokuszono się o implementację zaawansowanego systemu progresji umożliwiającego zdobywanie nowych broni, a areną wirtualnych zmagań wojennych są legendarne dla Call of Duty miejscówki np. Nuketown, Crash czy Hijacked. Chociaż obecnie produkcja nie posiada bijącego rekordy popularności battle royale, to biorąc pod uwagę fakt, iż pojawił on się w Black Ops 4, to jedynie kwestia czasu, gdy zawita również do mobilnego wydania. Tak jak wspominaliśmy, gracze pochodzący m.in. z Europy powinni móc bez problemu przedpremierowo rejestrować się na oficjalnej stronie projektu, dzięki czemu otrzymają informacje o premierze oraz nadchodzącej becie, którą zaplanowano latem.

Pojawienie się Call of Duty na urządzenia mobilne nie stanowi większego zaskoczenia, jeśli spojrzymy na Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite bardzo dobrze radzące sobie na smartfonach. Dla wielu osób rynek kieszonkowego sprzętu to potężne narzędzie dla producentów, którzy mogą sobie pozwolić na dodatkowy zarobek. W efekcie na smartfonach debiutują marki wcześniej kojarzone przede wszystkim z komputerami lub konsolami. Natomiast pojawienie się Call of Duty: Mobile zwiastuje interesujący pojedynek pomiędzy produkcjami od Epic Games i Bluehole.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Mobile pojawi się w Europie

 0