Call of Duty: Modern Warfare - 20 USD za opcję sprawdzenia KD podczas meczu

Call of Duty: Modern Warfare - 20 USD za opcję sprawdzenia KD podczas meczu

Mikrotransakcje to plaga współczesnych gier, ale po tym jak w ostatnich kilku latach deweloperzy kilkukrotnie przesadzili w tym aspekcie (choćby w Star Wars Battlefront II), wydaje się, że sytuacja uległa poprawie i coraz rzadziej zdarzają się przypadki pay-to-win i przeważnie płacimy za kosmetyczne dodatki. Niestety wciąż mamy niechlubne wyjątki, czego przykładem jest Call of Duty: Modern Warfare. W najnowszej odsłonie popularnego shootera Activision zakupić można bowiem paczkę składającą się z 10 „kosmetycznych” dodatków, w tym zegarka pokazującego graczom aktualny wskaźnik KD (liczba zabójstw i zgonów). Normalnie tego typu statystyki pokazywane są w Modern Warfare dopiero po rozegranym meczu.

W Call of Duty: Modern Warfare zakupić można zegarek pokazujący graczom aktualny wskaźnik KD.

Zdaniem wielu oburzonych graczy, taki dodatek może dawać graczom taktyczną przewagę na polu bitwy, co tym samym narusza obietnicę deweloperów, zapewniających, że „wszystkie funkcjonalne dodatki, które mają wpływ na balans gry, takie jak bronie i dedykowane im przystawki, mogą być odblokowane grając w samą grę”. Co warto w tym przypadku wyjaśnić, to fakt, że wszystkie odsłony CoD aż do Modern Warfare właśnie pozwalały graczom podejrzeć na bieżąco w trakcie meczu statystyki zgonów, asyst i zabójstw, dlatego po premierze nowej odsłony, kiedy opcji tej zabrakło ( w większości trybów), fani od razi poprosili o jej implementację. Chyba jednak nie spodziewali się, że będą musieli zapłacić za nią 20 USD.

Nie da się ukryć, że możliwość analizowania współczynnika KD w trakcie meczu może być bardzo istotna. W drużynowym Deathmatchu ekipa z najlepszym KD wygrywa, dlatego bardzo agresywna taktyka, pozwalająca zaliczyć dużo fragów, ale jednocześnie wiążąca się z duża liczbą naszych zgonów nie zawsze się opłaca i czasem lepiej podejść do rozgrywki nieco ostrożniej, baczniej zwracając uwagę na wskaźnik KD. Zegarek wyświetlający KD nie jest może czymś, co w dużym stopniu zrobi różnicę na polu walki, a doświadczeni gracze powinni zdawać sobie sprawę podczas rozgrywki jak mniej więcej wyglądają ich statystyki, ale niewątpliwie nie jest to dodatek czysto kosmetyczny. Nie da się jednak ukryć, że dotychczas Call of Duty: Modern Warfare stanowiło wzór tego, jak powinny wyglądać gry w zakresie mikrostransakcji, ponieważ nie uświadczymy tu loot boxów czy opcji zwiększania statystyk za pieniądze, dlatego nawet pomniejsza wpadka z zegarkiem mierzi tu wielu graczy.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare - 20 USD za opcję sprawdzenia KD podczas meczu

 0