Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oficjalnie ujawniony

Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oficjalnie ujawniony

Zgodnie z wczorajszym wyciekiem pochodzącym z niemieckiego PS Store dziś oficjalnie ujawniono remaster Call of Duty: Modern Warfare 2. Ulepszone wydanie nie zawiera trybu wieloosobowego a jedynie kampanię fabularną z doskonale wszystkim znanymi postaciami. Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered jest już dostępne na PlayStation 4 i co istotne przez miesiąc będzie obecne wyłącznie na platformie Sony mającej w tym przypadku pierwszeństwo. Natomiast 30 kwietnia produkcja trafi na PC oraz Xbox One (komputerowa wersja zapewni wsparcie dla monitorów ultraszerokokątnych). Oczywiście poprawy doczekała się oprawa graficzna wliczając do tego obsługę rozdzielczości 4K czy wsparcie dla HDR. To jednak nie wszystko, ponieważ odnowiono również warstwę dźwiękową. Jak przyznano w komunikacie zaprezentowana opowieść była dla graczy niesamowitym przeżyciem dlatego zdecydowano o przypomnieniu tej właśnie gry. Fabuła nie doczekała się żadnych zmian, dzięki czemu zachowano ducha oryginału.

Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered będzie dostępne przez miesiąc wyłącznie na PlayStation 4. Gra zawiera wyłącznie tryb fabularny z pominięciem multiplayera.

Co ciekawe za przeniesienie MW2 do współczesnych realiów nie odpowiada studio Infinity Ward, czyli pomysłodawcy pierwowzoru, lecz ekipa Beenox. Osoby, które zamówią grę otrzymają bezpłatne dodatki do ubiegłorocznego Modern Warfare oraz Warzone. Zestaw zawiera: klasyczną skórkę Ghosta z UDT, dwa schematy broni, talizman broni, emblemat, odzywkę, wykończenie, animowaną wizytówkę, pominięcie 2 poziomu pakietu bojowego. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered kosztuje na PlayStation Store 99 złotych i czy jest to zbyt wysoka cena, zważywszy na obecność wyłącznie trybu jednoosobowego z pominięciem multiplayera to oczywiście kwestia indywidualnej oceny. Nie jest to pierwsza odświeżona odsłona tej popularnej serii wydawanej przez Activision. Parę lat temu do sklepów trafił remaster pierwszego Modern Warfare, który o dziwo zawiera tryb sieciowy i jego brak w przypadku MW2 jest dość zaskakujący. W internecie już pojawiły się głosy jakoby deweloperzy planowali także odświeżyć trzeci epizod Modern Warfare.

Przy okazji premiery remastera Call of Duty: Modern Warfare 2 nasuwa się pytanie o sens publikacji takich tytułów? Według statystyk dotyczących sprzedaży, Activision widzi w tym przede wszystkim zysk przynoszony przez opakowane w nowe pudełko z lepszą grafiką gry. Notabene fani marki z pewnością nie będą narzekać na nudę bowiem w tym roku oczekujemy zapowiedzi pełnoprawnej części Call of Duty, którą będzie najpewniej reboot Black Ops. Zarazem autorzy zastosują identyczny zabieg co w przypadku Modern Warfare polegający na resecie pobocznej serii strzelanek. Nie brak też przypuszczeń o istnieniu Call of Duty w realiach wojny wietnamskiej. W grze nie powinno zabraknąć kolejnego zaraz po średnio przyjętym Blackout w Black Ops 4 i cieszącego się ogromnym zainteresowaniem Warzone trybu battle royale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered oficjalnie ujawniony

 0