Call of Duty: Modern Warfare 4 to kolejna odsłona popularnej serii?

Call of Duty: Modern Warfare 4 to kolejna odsłona popularnej serii?

Po wydaniu Call of Duty: Black Ops 4 Activision nie planuje zwalniać tempa i już myśli o następnej odsłonie, która miałaby pojawić się w tym roku, natomiast jeśli wierzyć licznym doniesieniom, za kolejne Call of Duty odpowiada ekipa Infinity Ward. I właśnie przedstawicielka tego studia, Ashton Williams, opublikowała na swoim Twitterze tajemniczą wiadomość przedstawiającą animowany obrazek czaszki. Oczywiście fani natychmiast zaczęli spekulować, iż teaser jest w rzeczywistości cichą zapowiedzią Call of Duty: Ghosts 2, a więc kontynuacją dobrze przyjętej gry wydanej w 2013 roku. Okazuje się jednak, że może wcale nie chodzić o Ghosts 2, tylko Call of Duty: Modern Warfare 4. Ostatnia odsłona tej serii zadebiutowała pod koniec 2011 i została już nieco zapomniana, ale istnieje szansa, że Infinity Ward zechce nam o niej przypomnieć (dotychczas wydano jedynie remaster pierwszego Modern Warfare).

Call of Duty: Modern Warfare 4 ma być najnowszą odsłoną serii, nad którą pracuje ekipa Infinity Ward.

Teorię potwierdził redaktor serwisu Kotaku, Jason Schreier, który w obrazku dopatrzył się maski Simona „Ghosta” Rileya z Call of Duty: Modern Warfare 2. W takiej sytuacji wszystko układa się w logiczną całość i obala teorię o istnieniu Ghosts 2. Ponadto o powrocie Modern Warfare spekuluje się już od dawna, z kolei sama seria cieszyła się największą popularnością wśród fanów CoD-a. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że trójka w 24 godziny od debiutu sprzedała się w liczbie 6,5 miliona egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Niestety na ewentualne potwierdzenie tych rewelacji musimy jeszcze poczekać najpewniej do czerwcowych targów E3. 

Tymczasem teraz nie pozostaje nic innego, jak zagrać w Black Ops 4, które pomimo braku kampanii fabularnej jest bardzo interesującą produkcją (z pewnością duża w tym zasługa trybu battle royale). Dodatkowo Treyarch obiecało publikować więcej darmowych dodatków z mapami oraz innymi elementami wyposażenia bohatera, co powinno przekonać potencjalnych chętnych do kupna gry. Produkcji już udało się dokonać ważnej rzeczy, mianowicie w ciągu kilku dni od debiutu zarobiła ona przeszło pół miliarda dolarów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare 4 to kolejna odsłona popularnej serii?

 0