Call of Duty: Modern Warfare bez battle royale? Twórca gry odpowiada

Call of Duty: Modern Warfare bez battle royale? Twórca gry odpowiada

Jedną z nowości wprowadzonych przez ubiegłoroczną odsłonę Call of Duty: Black Ops 4 był wszechobecny tryb battle royale. Niestety zarówno sama gra, jak i wspomniany wariant rozgrywki spotkali się raczej z niezbyt entuzjastycznym przyjęciem zaś Black Ops 4 nie zagroził dominacji, chociażby Fortnite czy Playerunknown's Battlegrounds. Bez wątpienia dużym minusem obecnego Call of Duty jest brak kampanii fabularnej, a więc charakterystycznego znaku dla kultowej marki. W tym roku deweloperzy postanowili powrócić na dawne tory przywracając do życia najbardziej lubianą poboczną serię Modern Warfare. Tym razem produkcja zaoferuje nam nie tylko wieloosobowy wariant rozgrywki, lecz także miejmy nadzieję wciągającą opowieść. Co oczywiste nie zabrakło również pytań dotyczących implementacji Blackout również w Modern Warfare i do tej kwestii odniósł się jeden z twórców tytułu. 

Twórcy Modern Warfare nie mają obecnie w planach dodania znanego z Black Ops 4 trybu Blackout.

Joe Cecot odpowiedzialny za tryb wieloosobowy przyznał w rozmowie z serwisem IGN, że Infinity Ward zdaje sobie sprawę z popularności battle royale, ale ekipa pracująca nad Modern Warafe skupia się teraz wyłącznie na podstawowej grze multiplayer. Wychodzi więc na to, że w momencie premiery, Blackout ani żaden zbliżony wariant battle royale nie będzie dostępny w Modern Warfare. Możliwe, że nie ma też planów dodania go w przyszłości w ramach aktualizacji jak to miało miejsce np. z BR w Battlefield 5. Jednak nie oznacza to, że społeczność będzie skazana na nudę, ponieważ Call of Duty oferuje szereg innych trybów dla wielu graczy. Co ciekawe największy z nich umożliwi potyczki na ogromnej mapie nawet dla setki użytkowników.

Ponadto nie zabraknie także lokacji dedykowanych starciom dziesięcioosobowych czy dwudziestoosobowych drużyn. Cecot przyznał, iż w tym roku jego załoga zrobiła bardzo dużo by umożliwić bezproblemową zabawę na tak ogromną skalę. Do kolejnych istotnych nowości w serii z pewnością zaliczymy wymianę silnika gwarantującego lepsze animacje postaci czy realistyczniejszą oprawę wizualną. Ponadto autorzy zdecydowali się częściowo usunąć z gry minimapę co z pewnością podniesie poziom trudności (będzie ona widoczna w chwili aktywacji radaru). Liczymy, że zmian będzie jeszcze więcej, a Modern Warafe solidnie namiesza w branży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare bez battle royale? Twórca gry odpowiada

 0