Call of Duty: Modern Warfare II pobiło kolejny rekord sprzedaży

Call of Duty: Modern Warfare II pobiło kolejny rekord sprzedaży

Minęły zaledwie cztery miesiące od premiery, a Call of Duty: Modern Warfare II pobiło kolejny rekord. Po tym, jak najnowszy tytuł z serii najszybciej osiągnął 1 miliard dolarów ze sprzedaży, gra jest teraz właścicielem rekordu przychodów ze sprzedaży w premierowym kwartale premiery, co jest nie lada osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że w minionych latach kolejne odsłony Call of Duty biły rekordy popularności. 

Najnowsze Call of Duty: Modern Warfare II zostało wydane dokładnie 19 lat i dzień po oryginalnym Call of Duty. Oryginalny tytuł zyskał duże uznanie i można było w niego grać w systemach Windows, Mac OS X, N-Gage, Sony PS3 i Microsoft Xbox 360. Tytuł zdobył nawet wiele nagród Game of the Year 2003 - tym bardziej imponuje, że teraz, blisko 20 lat później, seria wciąż ma się tak dobrze. 

Minęły zaledwie cztery miesiące od premiery, a Call of Duty: Modern Warfare II pobiło kolejny rekord.

Jednym z elementów, który pomógł pobić najnowszy rekord, był fakt, że Activision-Blizzard zdecydowało się wypuścić Modern Warfare II na Steam w regionie Azji i Pacyfiku, co pozwoliło na znacznie większy udział w rynkach, na których gra mogła być dystrybuowana.

O ironio, tak dobre wyniki wydawcy mogą stanowić dla niego problem, bo pojawiają się coraz większe zastrzeżenia organów decydujących o przyznaniu zgody na przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Konkurenci, w tym Sony, także podnoszą argumenty o monopolizowaniu rynku, mimo że gigant z Redmond obiecał, że seria Call of Duty pozostanie multiplatformowa przez lata. 

Oprócz tych dobrych wyników sprzedaży w czwartym kwartale 2022 r. firma zadbała też o marketing swoich innych popularnych tytułów. Zwłaszcza Diablo IV, na które budowany jest hype, a dodatki do World of Warcraft nadal osiągają dobre wyniki sprzedaży, mimo że tytuł ten ma prawie 19 lat. Oczywiście, pomimo sprzeciwu fanów, mobilne Diablo: Immortal, praktycznie drukuje pieniądze dla firmy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare II pobiło kolejny rekord sprzedaży

 0