Call of Duty Warzone przyciągnął już 75 mln graczy. Tegoroczna odsłona serii potwierdzona

Call of Duty Warzone przyciągnął już 75 mln graczy. Tegoroczna odsłona serii potwierdzona

Activision pochwaliło się najnowszymi statystykami odnośnie Call of Duty Warzone. Ten darmowy moduł battle royale do Call of Duty od początku spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony graczy i w związku z tym przyciągnął już do siebie 75 milionów użytkowników na wszystkich platformach, na których jest dostępny. Ostatni raz, kiedy chwalono się statystykami Call of Duty Warzone, czyli w maju tego roku, gra miała 60 mln użytkowników, co oznacza, że w ciągu 2-3 miesięcy przyciągnęła kolejne 15 mln graczy. Jest to wręcz fenomenalny wynik, który oznacza, że Warzone zagraża już Apex Legends, choć zapewne do największych zawodników sporo jeszcze brakuje (porównania te są o tyle utrudnione, że np. od dwóch lat nie otrzymujemy oficjalnych statystyk graczy w Fortnite).

Darmowy moduł battle royale do Call of Duty od początku spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony graczy i przyciągnął już do siebie 75 milionów użytkowników.

Co więcej, Activision ujawniło również, że sprzedaż premium w Call of Duty Modern Warfare była wyższa w drugim kwartale tego roku od jakiegokolwiek innego kwartału w historii Call of Duty, poza debiutanckim kwartałem. Świetnie pokazuje to, jak branża gier zyskała na pandemii koronawirusa, ponieważ jest to kolejna już firma, która w tym czasie odnotowała znacznie lepsze wyniki finansowe niż w analogicznym okresie poprzednich lat. Fakt, że tak wiele osób zostało zamkniętych w domach i pozbawionych rozrywek poza miejscem zamieszkania, sprawił po prostu, że mieliśmy mnóstwo czasu na ogrywanie ulubionych gier. Oczywiście COVID-19 przyniósł także mnóstwo trudności dla branży gier, choćby konieczność pracy zdalnej, ale generalnie wydawcy odnotowali wyniki nierzadko lesze niż w gorącym okresie przedświątecznym.

Activision zapewniło również, że nowe Call of Duty zostanie wydane w tym roku, pomimo że nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalne zapowiedzi (przeważnie ta następowała jeszcze przed wakacjami i w tym roku jest już wyraźnie spóźniona). Z przecieków wynika, że kolejna odsłona tego popularnego shootera będzie nosić tytuł Call of Duty: Black Ops Cold War i jest opracowywana przez ekipę Treyarch wspomaganą przez Raven Software. Jak tytuł sugeruje, akcja przeniesie nas tym razem do okresu zimnej wojny i prawdopodobnie będzie to wojna w Wietnamie. Warto też dodać, że Infinity Ward planuje wypuszczenie dziś piątego sezonu dla Call of Duty Warzone i Modern Warfare. Ten przyniesie nowe mapy, bronie i tryb MP. Powyżej możecie zapoznać się ze stosownym zwiastunem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty Warzone przyciągnął już 75 mln graczy. Tegoroczna odsłona serii potwierdzona

 0