Call of Duty: Warzone z ogromną falą banów dla oszustów

Call of Duty: Warzone z ogromną falą banów dla oszustów

Co jest największą zmorą gier sieciowych? Oczywiście oszuści, którzy stosują nieuczciwe praktyki i tym samym psują zabawę innym graczom. Call of Duty: Warzone ma bardzo duży problem z cheaterami, który sprawia, że wielu graczy rezygnuje z gry, a nawet popularni streamerzy porzucają ten tytuł z tego powodu. Activision od zeszłego roku stara się walczyć z graczami, którzy stosują nieuczciwe praktyki, stosując masowe bany dla oszustów, a teraz wykonało ruch, który może skutecznie odstraszyć tego typu osoby. Gigant zbanował właśnie aż 60 tysięcy kont, które potwierdzono, że używały oprogramowania do oszukiwania w Call of Duty: Warzone. 

Wydawca zbanował właśnie aż 60 tysięcy kont, które potwierdzono, że używały oprogramowania do oszukiwania w Call of Duty: Warzone. 

Nowa fala banów w Call of Duty Warzone. Zablokowano już 200000 oszustów

Termin masowego banowania nie wydaje się przypadkowy, gdyż nastąpiło to dosłownie dzień po tym, jak popularny w społeczności CoD streamer Vikkstar123 ogłosił, że rezygnuje z Warzone, ponieważ pomimo udokumentowanych na streamach na żywo hacków, stosujące je osoby nie ponoszą żadnych konsekwencji. Chociaż Activision nie powiedziało, jakiego oprogramowania do oszukiwania używali zbanowani gracze, źródła, które rozmawiały z Vice, powiedziały, że ta fala była skierowana przeciwko użytkownikom EngineOwning. Ten bazujący na subskrypcji software do oszukiwania oferuje hacki nie tylko do Call od Duty, ale też wielu innych popularnych gier, takich jak Battlefield, Titanfall czy tytuły z serii Star Wars

To nie pierwsze takie masowe akcje przeciwko użytkownikom EngineOwning, gdyż w kwietniu 2020 roku, krótko po premierze gry battle royale, Activision pozbyło się 70000 kont, z czego dużej części w związku z korzystaniem z tej popularnej aplikacji, a następnie we wrześniu ubiegłego roku firma zbanowała 20 tysięcy graczy. Trzecia fala obejmująca dodatkowe 60 tysięcy podobno pozbyła się wszystkich pozostałych oszustów posługujących się tym programem. To zapewne jednak nie koniec cheaterów w Warzone, gdyż według Vice, EngineOwning „aktualizuje” swój kod dla tej gry. W międzyczasie zespół Call of Duty powiedział w swoim ogłoszeniu, że „kontynuuje [swoje] wysiłki w celu zidentyfikowania dostawców oszustów, którzy dystrybuują nieautoryzowane oprogramowanie third party do modyfikacji lub hakowania ”.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Warzone z ogromną falą banów dla oszustów

 0