Call of Duty: Warzone zdobyło 15 milionów graczy w zaledwie 4 dni

Call of Duty: Warzone zdobyło 15 milionów graczy w zaledwie 4 dni

Darmowe battle-royale i globalna pandemia okazały się kombinacją, która zapewniła sukces Call of Duty: Warzone. Gra przyciągnęła do siebie ponad 15 milionów graczy w ciągu zaledwie czterech dni od udostępnienia jej w ręce użytkowników. Co zaskakujące, gwałtowna popularność nie spowodowała zbyt wielu problemów z serwerami, chociaż niektórzy użytkownicy zgłaszali trwałe problemy na swoich PeCetach. Wszystko to opiera się na sukcesie Modern Warfare, który jest najpopularniejszym Call of Duty od czasów Black Ops 2. Activision najwyraźniej idzie we właściwym kierunku. Warzone w końcu przekroczyło sześć milionów w ciągu pierwszych 24 godzin. Sukces jest podobny, albo nawet przewyższa Alex Legends od EA, które w ciągu pierwszych trzech dni zdobyło dziesięć milionów użytkowników, ale zaraz potem przyrost graczy natychmiast zwolnił, gdy zażądali oni więcej poprawek i nowej zawartości.

Call of Duty: Warzone miało bardzo udany start, w czym bez wątpienia pomogła sytuacja związana z koronawirusem.

Sukces Warzone jak dotąd wynika m.in. z uproszczonego systemu ekwipunku i zbierania przedmiotów, obecności pojazdów i przyjemności z samego strzelania. Call of Duty: Warzone przejęło jednak kilka rzeczy z Apex, choćby system pingów, gracze mogą się również odradzać, jeśli wygrają walkę 1 vs. 1 w Gułagu. Podejście dewelopera do włączania do gry sprawdzonych i pożądanych rozwiązań z pewnością wpłynęło na przychylność graczy, a dodatkowo mamy tu cross-play oraz znaną markę jaką jest Call of Duty.

Póki co nie można stwierdzić, czy zainteresowanie tytułem jest tylko chwilowe. Trzeba przyznać, że gra prawdopodobnie zyskała sporo dzięki wprowadzonej w wielu krajach kwarantannie. Jeden włoski dostawca internetu zgłosił 70% wzrost ruchu internetowego i ogromny wzrost aktywności Fortnite po tym, jak Covid-19 zaczął się rozprzestrzeniać, a CS: GO niedawno przekroczyło po raz pierwszy 1 milion jednoczesnych graczy. Póki co nie ma dokładnych statystyk Warzone, te jednak z pewnością wkrótce się pojawią i będziemy mogli bardzie porównać sukces gry, choćby do wspomnianego wcześniej Apex Legends.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Warzone zdobyło 15 milionów graczy w zaledwie 4 dni

 0